Programmas izklāsts. Pārvalde.

Mūs ieceres par priekšvēlēšanu programmā minēto.

Politiskās partijas KPV.LV Alojas novada domes deputātu kandidātu

Vēlēšanu programmas

paskaidrojošā daļa

 

 

-pārvaldē;

1. līdz 2018. gada decembrim izveidosim efektīvu, uz speciālistiem balstītu, iedzīvotājiem pieejamu, novada pārvaldi.​​ 

  • Tas nozīmē –​​ sakārtosim pārvaldes sistēmu tā, lai katrs darbinieks​​ skaidri​​ zinātu viņam uzticētos​​ darba pienākumus. Tā, lai tie nedublētos ar cita darbinieka darba pienākumiem.​​ Dokumentu aprite būs skaidra un jebkuram iedzīvotājam ērta. Izskaudīsim “dokumentu futbolu” novadā! Ja cilvēks vēršas pie jebkura domes speciālista, tad viņš netiks sūtīts tālāk pie nākoša darbinieka, bet gan uzklausīts un viņa problēmai rasts risinājums.

2. skaidri noteiksim lēmējvaras (deputātu) un izpildvaras (domes darbinieku) pienākumus un tiesības.

  • Šobrīd novadā valda zināmā mērā​​ diktatūra. Bez domes priekšsēdētāja piekrišanas netiek risināti​​ nekādi​​ jautājumi. Mūsuprāt, tas nav pieļaujami! Tā vietā,​​ lai domes izpilddirektors pildītu domes lēmumus un nodarbotos ar saimniecisko jautājumu risināšanu, viņš spiests​​ katru savu darbību​​ saskaņot ar priekšsēdētāju. Jau šobrīd likums skaidri nosaka katras varas struktūras pienākumus un tiesības. Deputātiem ir jāpieņem lēmumi balstoties uz speciālistu sagatavotiem atzinumiem un dokumentiem. Protams – deputātiem jāsniedz savi priekšlikumi, lēmumiem jābūt atbildīgiem un izsvērtiem, ar pārdomātu perspektīvu.​​ Taču nav pieļaujama deputātu iejaukšanās domes lēmumu izpildes gaitā! Katram savi pienākumi jāpilda ar vislielāko atbildības sajūtu un atbilstoši likumiem.​​ Ir jāuzticas speciālistu viedoklim, jāieklausās tajos.

3. novada budžetu sastādīsim balstoties uz novada attīstības plānā paredzēto un vismaz trīs gadu perspektīvā. Novada attīstības plānu veidosim atbilstoši sabiedrības interesēm.

  • No tā,​​ cik rūpīgi tiek sagatavots budžets,​​ atkarīga visa novada nākotne. Līdzekļu piešķiršana būs pārdomāta un apsvērta gan no ekonomiskā, gan iedzīvotāju​​ interešu skatupunkta. Liela vērība tiks pievērsta līdzekļu ietaupīšanai​​ gan par elektroenerģiju , gan komunālajiem pakalpojumiem. Nav pieļaujama iestāžu apsildīšana tādā pašā apjomā gan darba dienās, gan brīvdienās. Pašvaldībai jākļūst par paraugu energoresursu taupīgā izlietošanā!

4. atbalstīsim domes speciālistu un darbinieku apmācības, zināšanu pilnveidošanu un kvalifikācijas celšanu.

  • Īpaša uzmanība tiks pievērsta domes darbinieku​​ zināšanu pilnveidošanai un kvalifikācijas celšanai. Svarīgu uzsvaru liekot apmācībai darbam​​ ar klientu,​​ attieksmi pret apmeklētājiem. Ikvienam jājūtas gaidītam,​​ un darbinieku uzvedībai jābūt cieņpilnai pret jebkuru cilvēku. Jāpaaugstina darbinieku zināšanas un prasmes, lai varētu sniegt vislabāko apkalpošanu un domes darbs būtu profesionāls visos līmeņos.

5. iesaistīsim nevalstiskās organizācijas, novada iedzīvotājus, seniorus​​ un jauniešus​​ domes lēmumu pieņemšanā, lai panāktu vislabāko rezultātu pēc iespējas lielākam iedzīvotāju skaitam.

  • Ikviens ierosinājums tiks uzklausīts un dome pieņems lēmumus, kas​​ būs​​ saprotami iedzīvotājam!

6. izveidosim izbraukuma klientu apkalpošanas centru, kas tuvinās pašvaldību ikvienam iedzīvotājam pat attālākajās novada vietās.

  • Pašreiz iedzīvotajiem no attālākajām novada vietām jātērē savs laiks un līdzekļi, lai nokļūtu līdz tuvākajam domes pakalpojuma punktam. Mūsdienās daudz dažādu, ar ikdienas dzīvi saistītu lietu, arvien vairāk pārvietojas uz virtuālo vidi internetā.​​ Ne visi​​ iedzīvotāji vēlas izmantot un jūtas zinoši jaunajās tehnoloģijās, kas liedz pilnvērtīgi​​ pielietot​​ visas pašvaldības un valsts piedāvātās iespējas.​​ Mēs atrisināsim šo problēmu, ieviešot mobilo klientu apkalpošanas centru. Tas būs aprīkots mikroautobuss ar visām nepieciešamajām iekārtām un apmācītiem darbiniekiem, lai iedzīvotājs varētu saņemt pakalpojumu​​ iespējami tuvāk savai dzīves vietai.​​ 

7. pašvaldības iestāžu sadarbība kļūs par ikdienu.​​ Ieviesīsim vienu vienotu telefona numuru saziņai ar pašvaldību.

  • Mūsdienās visu nosaka informācijas piekļuve un apmaiņa. Lai padarītu pašvaldību viegli sasniedzamu – ieviesīsim vienu telefona numuru saziņai ar jebkuru pašvaldības speciālistu.

8.​​ būvējot vai atjaunojot pašvaldības īpašumus piesaistīsim ekspertus, lai​​ nepieļautu , ka nelietderīgi tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda un objekti nav pilnvērtīgi izmantojami.

 

  • Celtniecības un remonta process ir gana sarežģīts​​ lai pret to attiektos vieglprātīgi! Mēs noteikti izmantosim speciālistu palīdzību, lai paveiktie darbi būtu kvalitatīvi un ilgi kalpotu. Pašvaldības īpašumiem jābūt uzturētiem labā kārtībā!​​ 

Novada pārvaldei jākļūst par​​ iedzīvotājiem draudzīgu un atvērtu iestādi. Pašvaldības līdzekļi tērējami tikai un vienīgi sabiedrības vajadzībām!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.