Alojas novads. Saraksts Nr.2.

Sveicināts vēlētāj!

Pienācis brīdis, kas var izšķirt novada tālāko likteni. Tikai no jums šobrīd ir atkarīga nākošo 4 gadu un tālākas nākotnes izredzes Alojas novadam.

Šajā īsajā laika periodā pirms vēlēšanām jums nācās klausīties tik saldos solījumos, kas lika noticēt Ziemassvētku vecīša, Lieldienu zaķa un citu pasaku tēlu reālai eksistencei.

Īstenība tomēr ir daudz skarbāka. Tā kā man nācies redzēt visu, kas notiek nākošajā dienā pēc vēlēšanām, tad varu mazliet to jums atklāt. Jau naktī uz 4. jūniju jūs visi un jums izteiktie solījumi tiks aizmirsti. Sāksies cīņa par varu pie domes galda. Un tā būs nevis tāpēc, lai pildītu solījumus , bet gan lai piepildītu  personīgās ambīcijas un iegribas, tiktu pie iespējas sakārtot lietas savējo labā. Par to esmu pārliecinājies jau divas reizes un nav ne mazāko ilūziju, ka tas neatkārtosies arī šoreiz.

Par to, ka viss tiek aizmirsts jau nākošajā mirklī pēc rezultātu paziņošanas, liecina kaut vai notikumi pagājušajās vēlēšanās. Tiklīdz bija zināmi rezultāti, tā Latvijas Zemnieku savienības (LZS) ievēlētie deputāti , zinot, ka nepietiks balsu vairākumam, uzsāka shēmošanu un V.Bārda zvanīja Reģionu apvienības (RA)  jaunievēlētajiem deputātiem, lai mēģinātu vienoties par kopīgu strādāšanu. Dīvainākais visā šajā procesā bija tas, ka savus sadarbības partnerus no Nacionālās apvienības (NA), shēmotāji no LZS pat atļāvās uzmest jau pirmajā dienā, nepieaicinot pie sarunām. Tā kā es biju viens no trim ievēlētajiem deputātiem no NA , tad man jau likās, ka īsti godīga un atklāta tā spēle nav. Izrādījās, ka LZS un RA bija vienojušies, ka RA piekrīt nākt uz sadarbību, bet ar nosacījumu, ka vienam deputātam no RA pieprasīts priekšsēdētāja vietnieka amats un konkrēta alga. Par to mēs tikām informēti jau pēc vienošanās noslēgšanas. Šobrīd V.Bārda pārmet D.Vilnei , ka viņa saņēma algu kā vietniece. Taču tas ir V.Bardas tiešs darbības un pēcvēlēšanu nakts solījumu rezultāts! Tad man rodas jautājums? Vai tad pats vairs neatceras ko viņai solīja?! Vai tā rīkojas cilvēki, kam rūp dotie solījumi? Laikam jau nē! Vai tā var veidoties uzticība sadarbības partneriem? Laikam jau arī nē! Vēlāk jau tas arī pierādījās, kad V. Bārdas ambīcijas un mesijas apziņa uzņēma apgriezienus. Mana kļūšana par viņa vietnieku arī ir kurioza, jo īsu brīdi pirms priekšsēdētāja apstiprināšanas , izrādījās, ka tā laika NA saraksta līdere Inga Mauriņa -Kaļva, pēc vairāku dienu apdomāšanās, tomēr nevēlas iet šajā amatā. Ar saukli – vai nu pirmā , vai nekas!- viņa pēdējā brīdī nostādīja visu NA sarakstu neveiklā pozīcijā.  Man par to bija jānolemj 10 minūtes pirms domes sēdes un, lai izdotos izveidot rīcībspējīgu domes vadību, nācās piekrist būt par priekšsēdētāja vietnieku.

Ja sākumā V.Bārda centās komunicēt ar pārējiem kolēģiem no koalīcijas, tad jau pēc pusgada valdīšanas, aizmirsa par kolēģu eksistenci. Tās tikšanās, kas tika rīkotas, lai apspriestu aktuālos jautājumus, izvērtās par monologu no viņa puses un citu viedokļu ignorēšana. V.Bārdas vēlēšanās visu kontrolēt un izmainīt pēc savas saprašanas noveda pie tā, ka sāku paust savu viedokli, kas tika darīts gan mutiski šajās tikšanās reizēs , gan arī rakstiski. Diemžēl nevienam no koalīcijas nebija vēlmes ieklausīties un saprast, ka viņa vadībā domes darbs kļūst haotisks. Necieņa pret padotajiem, sava viedokļa uzspiešana jebkurai auditorijai, izlikšanās par zinātāju jebkurā jomā, dažādu apšaubāmu projektu uzsākšana, kas vēlāk beidzās ar naudas līdzekļu izšķērdēšanu – tāda ir V.Bārdas 3 gadu valdīšanas (ne-vadīšanas)  bilance.

Labi domātais projekts par pašvaldības funkciju auditu, kas ļautu darbiniekiem saprast savu vietu kopējā modeļī, saprast dokumentu apriti un savas atbildības līmeni, V.Bārdas interpretācijā pārvērtās par personīgu vēršanos pret domes darbiniekiem, kas vēlāk noslēdzās ar apšaubāmu rezultātu, neskaidriem secinājumiem, cilvēku pazemošanu un naudas līdzekļu izšķērdēšanu.

Nākošais projekts, kas no domes maka prasīja 4000 EUR, bija saistīts ar vienu personu, kura apsolīja novadam sarūpēt Eiropas projektus, skolniekiem dažādas apmaiņas programmas, novada popularizēšanu ārpus valsts robežām. Kārtējais projekts un čiks vien sanāca. Naudu samaksājām – rezultāta nekāda.

Vēl viena avantūra ar iespēju iesniegt Eiropas atbalstītu projektu par meliorācijas sistēmu modernizāciju. Vairāku mēnešu garumā tika intensīvi pie tā strādāts, speciālistiem bija prioritārā kārtībā jādarbojas ar šiem jautājumiem. Finālā – izrādījās , ka nolīgtā firma nav spējusi pienācīgi sagatavot projektu, atkal nauda samaksāta un čiks.

Tā varētu saukt vēl – domes mārketinga stratēģija, satiksmes drošības izpēte, izglītības stratēģija, novada logo un citi dažādie iesāktie un pamestie projekti.

Jautāsiet – kas traucēja kādam citam uzņemties un novest šos projektus līdz galam!? Atbilde vienkārša – V.Bārdam nepatika, ka kāds var kaut ko izdarīt un parādīt labu rezultātu. Tiklīdz cits grasījās ko paveikt novada labā, tā tūlīt tika dažādi ierobežots. Visas iniciatīvas, kas nāca no citiem cilvēkiem, tika apcirstas pašā saknē.

Man patiešām žēl arī šī brīža NA saraksta deputātu kandidāti. Ja nu cilvēki būs lēmuši un deputātos iekļūs I.Mauriņa-Kaļva vai B.Siktāre , tad jums, pārējiem, uz atbalstu nav ko cerēt. Es to piedzīvoju un varu pateikt skaidri – šīs dāmas maina kažokus atkarība no personīgās ieinteresētības. Tie visi ir tukši vārdi, ko viņas sludina. Neceriet, ka NA deputāti varēs izrādīt iniciatīvu un kaut ko sasniegt bez LZS atļaujas. Naivums jāatmet jau pašā sākumā!  Šo 4 gadu laikā abas bijušās kolēģes pierādīja savas spējas. Akla sekošana V.Bārdam un viņa darba stila atbalstīšana, liecina, ka skaistie vārdi ir tikai aizsegs daudz nepatīkamākām lietām.

Varētu jau rakstīt vēl daudz, par to kas un kāpēc notiek vai nenotiek novadā. Bet skaidrs ir viens – svarīgākais šobrīd ir domāt un izsvērt visas lietas pirms doties pie balsošanas urnām.

Man žēl, ka neizdevās realizēt daudz labu lietu, kaut gan tādas iespējas bija. Tikai pietrūka kolēģu atbalsta un gribas strādāt novada cilvēku labā.

Ceram, ka sasniegsim labus rezultātus un novada iedzīvotāji novērtēs mūs un mūsu programmu, kurā ieliktas iedzīvotāju vēlmes.

Mūsu komandas uzstādījums – ja esam ko solījuši, tad to arī pildīsim!

Un shēmotāji var nezvanīt – mēs domāsim un strādāsim novada iedzīvotājiem, nevis ļausimies personīgām ambīcijām un varaskārei.

Vēlu visiem veiksmi un izdošanos. Bet galvenais – aicinu DOMĀT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.