Divsejainais Januss mūsu vidū.

Labdien novadnieki.

     Nu jau nevienam nav noslēpums, ka ne visas mantas, kas nāk no Ķīnas, ir noderīgas.

     Patreiz visu pasauli pārņēmis vīruss, kas pārbauda gan cilvēku, gan valstu spēju turēties pretī izaicinājumiem. Šobrīd, vairāk kā citkārt, viss ir atkarīgs no cilvēku goda prāta un spriestspējām. Šis laiks arī parāda cilvēku īsto seju.

     Šorīt saņēmu vairākus zvanus no novada iedzīvotājiem ar informāciju par domes amatpersonas atklātu un, manuprāt, noziedzīgu attieksmi pret valstī noteikto kārtību. Nav jau divreiz jāmin, ka šī amatpersona ir Jurģis Rācenis, kurš šobrīd aizstāj domes priekšsēdētāju. Pēc manā rīcībā nodotās informācijas, viņš ar savu auto no Rīgas lidostas atgādājis mājās savu brāli, kurš atgriezās no Somijas. Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, ka šāda rīcība padara viņu par riska grupā iekļautu personu, kurai jāievēro pašizolācijas noteikumi. Tā vietā Jurģis Rācenis pakļāvis riskam arī lielu daļu atbildīgo amatpersonu, piedaloties Civilās aizsardzības komisijas darbā. Pēc laikrakstā “Auseklis” 18.03.2020. rakstā “Covid-19 būs jāizslimo tiešā un pārnestā nozīmē” publicētās informācijas “...Kā rīkosieties, ja kāds neievēros šos noteikumus? – jautāja Alojas novada  domes priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Rācenis. Un ne bez iemesla, jo pašvaldība plānoja vakar VP rakstīt iesniegumu par kādu savas teritorijas iedzīvotāju, kurš šo nosacījumu nepilda. Policijas pārstāvis atzina, ka tādas situācijas vēl nav bijušas,bet ja būs, protams, brauks un izolēs šo cilvēku. Tiem, kuri neievēro ārkārtas situācijas noteikumus, var draudēt ne vien administratīvais sods līdz 350 eiro, bet arī kriminālā atbildība. Vēlāk gan pašvaldības pārstāvis piezvanīja redakcijai un informēja, ka pagaidām vēršanās policijā atlikta. Situāciju mēģināšot noregulēt pašvaldības cilvēki….” secināms, ka viņš ļoti aktīvi mēģināja noskaidrot jautājumus kā vērsties pret citiem, aizmirstot savas izdarības. Interesanti, vai viņš plānoja vērsties pret savu brāli, kurš, pēc iedzīvotāju informācijas, klīdis pa Alojas centru un apmeklējis veikalus?

   Diemžēl minētais amatpersonas izstrādājums apmeklējis domi un kontaktējies ar domes cilvēkiem klātienē, tādējādi pakļaujot riskam darbiniekus. Februāra domes sēdē pajautāju – vai viņš uzskata deputātus par idiotiem? Uz ko J. Rācenis atbildēja  –  jā, viņš uzskata daļu deputātus par idiotiem! Laikam bija domājis arī sevi! Jo visas darbības par to liecina, ka viņš gatavs ieraudzīt skabargu citā acī, bet baļķi savā – nepamana.

     Šobrīd nepastāv jautājums – ir vai nav inficēts!? Šī brīža jautājums ir – vai rīkojos apdomīgi, ja nu gadījumā ir notikusi inficēšanās. Diemžēl tādas spējas nepiemīt augšminētajam amatpersonas izstrādājumam.

     Aicinu ikvienu, kurš atgriezies no ārzemēm un viņu draugus, paziņas, ģimenes locekļus, kuri bijis saskarē ar šiem cilvēkiem, ievērot valstī noteikto kārtību , lai pēc iespējas ātrāk apkarotu šo saslimšanu un valsts atgrieztos pie normālas dzīves pēc iespējas ātrāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.