Domas giganta spožums un posts.

Cienījamo novadniek!

    Tā kā laika apstākļi mūs nebeidz pārsteigt, centīšos arī jums vēl kādus pārsteigumus sagādāt. Seko turpinājums.

    Šodien ir tā diena, kad čakras veras un kosmiskie spēki pieliek visas pūles, lai pat no pārakmeņojušās smadzeņu substances izspiestu kādas elektroķīmiskas reakcijas rezultātu.  Tas nu ir noticis! Acīmredzot, kosmisku un visu citu spēku ietekmē izcilais domas gigants un bioloģijas pētnieks J.Rācenis novadīja līdz plebejiem- deputātiem sava prāta radītās pērles. Šī gada (2018.) 14. maijā plkst 10:52 tiku pagodināts ar e-pastu no Alojas novada kapitālsabiedrību pētnieka un izcilā stratēģa J. Rāceņa.  E-pasta Subject (Tēma) aile saturēja ierakstu – Kapitālsabiedrību pārvaldība.  Subordinācija prasa, lai šādi oficiāli dokumenti tiktu izlasīti nekavējoties un spētu akurāt tūlīt veldzēties viedajās rakstītāja domās. Vilcinoties lasīt var pazust dievišķais pieskāriens. Pievienotais dokuments arī rādījās būt apjomīgs, par ko liecināja faila lielums – veseli 4 megabaiti. Paskatījos internetā – Raiņa  dzejas krājums “Gals un sākums” ietilps nieka 2,3 megabaitos, Rūdolfa Blaumaņa “Indrāni” – 1,51 megabaitos, Sudraba Edžus – “Dullais Dauka” arī nieka 1,33 megabaitos.  Nu nodomāju – velti mēs, deputāti, sūkstījāmies, kāpēc J. Rācenis reti kad atrodams savā darba vietā domē?! Sevišķi no rītiem un pirmdienās. Galvai cauri izšāvās doma -redz kur viens čakls cilvēks, naktīm strādā, rokas klēpī nesalicis, rūgtu kafiju dzerot, kad acis no negulētā miega krīt ciet. Nav jau viegli pārspēt klasiķus. Piedevām, uzdevums no domes tika dots ļoti svarīgs – sagatavot kapitālsabiedrību darbības analīzi un sniegt priekšlikumus kā tām darboties arvien labāk un ar ko var palīdzēt dome. Prāts uzbur ainiņu – J. Rācenis dziļā naktī sēž pie galda, seju apspīd datora ekrāna gaisma. Datora ventilators aizgūtnēm pūš laukā karsto gaisu, lai nodzesētu datora procesoru, kurš intensīvi apstrādā dažādos algoritmus, kas uzdoti no domas giganta puses. Ekrānā zib faili, Excel tabulas, Word logi. Galda malā krājas jau pusmetrīga kaudze ar apdrukātiem dokumentiem, kuru brīvās malas aprakstītas ar domām un komentāriem.  Tā tas turpinās jau sesto mēnesi. Pagājušā gada decembrī dotais solījums šo pamatīgo darbu paveikt  3 mēnešos izrādījās tomēr nepadarāms. Pāris domes sēdes atpakaļ tika lūgts piešķirt vairāk laika un deputāti tam piekrita.

    Maza atkāpīte – vai jūs esat izbaudījuši to sajūtu kad tūlīt, tūlīt jūsu rokās iekritīs kāda jauna mantiņa, sen gaidīts pārsteigums vai vēl kāds iepriecinājums? Nu ir taču tādas ziņkāres trīsas, vai ne? Kaut kas līdzīgs pārņēma mani šo e-pastu saņemot.

     Atverot e-pastam pievienoto failu un to pārskatot, man likās, ka dators kaut ko ne tā izdarīja. Ne to atvēra, ne to  parādīja! Gaidīto vismaz 100 lpp ( spriežot pēc faila lieluma) vietā saņēmu 30 lpp. Es visu e-pastu izskatīju, pat datora ekrānam otrā pusē paskatījos. NAV!!!! Vairāk NAV! Tiešām nav??!! Nu labi, nodomāju, varbūt ne viss atsūtīts.  Kamēr gaidīju, nolēmu dokumentu izlasīt. Pārlasīju vairākas reizes. Sapratu, ka esmu aušājies, cerot uz vēl kādām lappusēm. Nāca apgaismība – vairāk nebūs! Prātā iešāvās termins no uzņēmējdarbības teorijas – vērtības pārcenošana. Tas nozīmē, ka lietai vai mantai, kurai ir zināma vērtība, tiek noteikta pārāk augsta cena. Tad nu šis ir tas gadījums, kad Alojas novads, samaksājot mēnesī 1000 EUR uz rokas šim domas gigantam, pārmaksājis neskaitāmas reizes. J. Rāceņa atskaite nav pat vērta tā papīra uz kura šis vēstījums būtu uzdrukāts. Pievienošu viņa atskaiti iedzīvotāju aplūkošanai. No atskaites tika izņemti dokumenti, kurus nebija gatavojis J. Rācenis. Tie bija auditoru atzinumi par kapitālsabiedrībām, vadības ziņojumi, kuru tapšanā viņš nav pielicis ne pirksta.  Saglabāts arī autora rakstības stils un dokumenta noformējums. Šis “unikālais” ( Rāceņa vārdiem runājot) dokuments satur patiešām “unikālas”domas un ieteikumus. Nekā no domes uzdotā nav izdarīts! Visas ilūzijas par šī cilvēka godaprātu un prāta spējām ir pilnība iznīcinātas. Nu ko, valdošās frakcijas deputāti!? Jūs apmierinātībā murrājat par šo atskaiti!? Varat saviem vēlētājiem izskaidrot vietnieka “gigantisko” veikumu par gandrīz 10000 EUR(ieskaitot visus nodokļus). Tik izmaksājusi šī vietnieka uzturēšana līdz šim brīdim.

Atskaite

Ceru, ka arī jūs guvāt ļoti daudz un vērtīgas informācijas, iepazīstoties ar šo dokumentu!? 🙂

Turpinājums sekos…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.