Domes sēde 27.04

Šodienas deputātu sanākšana izcēlās ar to, ka, acīmredzot, ZZS un NA koalīcija sevi ir iecēlusi pārāko kārtā.

Kāpēc manī radās šāda pārliecība!?

Īsa priekšvēsture. Iesniedzu domē iesniegumu izpilddirektoram ar norādījumu, ka iepriekš minētā koalīcija savā Facebook lapā izmanto pašvaldības īpašumu, un konkrēti – logo. Šī logo autortiesības pieder Alojas novada domei. Šobrīd to var lietot tikai un vienīgi dome pati vai domes iestādes. Šajā gadījumā deputātu frakcija ir privātpersonu veidojums. Tā nav pašvaldības dibināta iestāde vai institūcija.

 

Izpilddirektors bija nosūtījis vēstuli frakcijai par to, ka esmu šadu iesniegumu uzrakstījis un lūdza tās vadību skaidrot savu rīcību. Izpilddirektora ziņojumu es vēlējos dzirdēt šodienas domes sēdē. Viņš paziņoja, ka frakcija savu skaidrojumu sniegs pati.

Tā vietā, lai atzītu savu kļūdu – frakcijas vadītājs V.Bārda paziņoja, ka viņš, un frakcija kopumā, esot Alojas novada Dome un tā kā par ZZS un NA novadā kopumā balsojusi lielākā daļa vēlētāju, ko nevarot teikt par pie varas esošajiem cilvēkiem, tad viņiem ir tiesības šo logo lietot. Pēc viņa loģikas- tiem deputātiem, kuriem  summāri ir vairāk balsu kā pretējai pusei,  ir piešķirtas tiesības rīkoties ar pašvaldības mantu pēc šo personu ieskatiem. Vēl vienkāršāk skaidrojot – ja deputātiem vēlēšanās ir bijis lielāks skaits vēlētāju nekā citiem, tad pašvaldības kase, pēc V.Bārdas loģikas, arī pieder šiem cilvēkiem.

Manuprāt- te izpaužas atklāts cinisms gan pret novada iedzīvotājiem, gan pret likumu kā tādu. Logo ir pašvaldības īpašums. To aizsargā autortiesības, kuras pašvaldība ieguva nopērkot logo no izstrādātāja. Nauda, kas tika samaksāta par tā izstrādi, bija vairāki tūkstoši EUR. Par to samaksāja visi novada iedzīvotāji! Kāpēc tagad kāda grupiņa ļaužu uzskata, ka tas pienākas viņiem!? Viņi ir kas – izredzētie? Nemirstīgie? Kapteiņi Amerikas?  Varbūt bruņurupuči ņiņdzjas? Vai arī šie būs tie jaunie sējēji, kas mācīs vēlētājus kā un ko sēt?

Īsāk sakot – iedzīvotājs un viņa vajadzības nav svarīgas šiem cilvēkiem. Viņiem vajag tikai jūsu balsis un tad uz 4 gadiem silīte garantēta!

Tā kā joprojām turpinās autortiesību pārkāpums, tad es rīkošos atbilstoši likumdošanai.  Pašvaldības manta nevar būt izmantota atsevišķu ļaužu grupas interesēs. Deputātu pilnvaras nav absolūtas un tās nedod tiesības lietot pašvaldības mantu pēc saviem ieskatiem.

Iespējams, ka kādam tas liekas sīkums! Bet! Apetīte rodas ēdot.! Varam tikai minēt, kura būs nākošā pašvaldības manta, ko frakcija uzskatīs par savu īpašumu!?

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.