Dzīvnieku fermas ikdiena.

Sveicināti novadnieki.

   Atkal kāds brītiņš paskrējis un bija klusums ēterā.  Tad nu mēģināšu īsi apstāstīt notikumus, kurus ne visi zina. salikšu pa plauktiņiem, lai vieglāk uztvert.

  •     Turpinās pieminekļa sāga.  Patreiz viss virzās uz to, ka 8. decembrī būs svinīga pieminekļa atklāšana. Kā  ikviens to var redzēt, man veltītie pārmetumi par vilcināšanos ar pieminekļa atgādāšanu nav izturējuši kritiku. Gaišie tēli, V. Bārdas un J. Rāceņa personā,  tik vien spēja kā iztērēt gandrīz gadu, lai novestu lietu līdz galam.  Procesa gaitā noderēja gan manis rosinātās (savulaik V.Bārdas nopeltās) iedzīvotāju aptaujas, gan citi sagatavotie dokumenti, kuri pieejami apskatei citos mana bloga ierakstos par pieminekļa tēmu. Tad kad, pateicoties partijas un vēlētāju nodevēja J. Rāceņa rīcībai, pie varas tika “savas zemes saimnieki”, pirmais ko vajadzēja – bija jāiztērē nauda, pārkāpjot likumus un viltojot dokumentus, kura ,,vēlētāju prātu” sagrozīšanai bija sadabūta no NA Saeimas deputātiem. To , ka  abi minētie personāži rīkojušies nelikumīgi, atzinis KNAB un VARAM. Kā rezultātā Alojas novada domei bija jāatmaksā atpakaļ piešķirtā “deputātu kvotas nauda”.  Par pieminekļa atgriešanu Alojā iztērēts jau pāri par 30 tūkstošiem EUR un vēl nav zināms, cik izmaksās Medzes kapos uzstādāmais piemineklis, kurš aizvietos no turienes paņemto. Lai pierādītu savu unikalitāti, vēl joprojām nav izpildīts domes lēmums par iztērētās naudas piedziņu no abiem vadoņiem. Izrādās, ka uz viņiem domes lēmumi neattiecas un tos drīkst nepildīt.
  •    Izskatās, ka Dž. Orvela “Dzīvnieku fermas” atziņas dzīvas un mājo arī Alojas novada domē. Kolorītie vadoņi – Napoleons un Sniedziņš, cenšas realizēt Majora, alias Villingdonas Skaistuļa, uzstādījumus. Nākas gan atzīt, ka romāna sižeta līdzība, salīdzinājumā ar domē notiekošo, ar to arī beidzas. Diemžēl abu vadoņu piedēvētās rakstura īpašības būtiski atšķiras par labu romānam. Napoleons pilnībā izbauda atgūtās varas saldmi, atriebjoties saviem oponentiem un ar vēl lielāku entuziasmu izklaidējas, dažādi pazemojot darbiniekus. Savukārt, Sniedziņš izbauda savu statusu, pieprasot dažādus labumus (algā vien katru mēnesi 1500 bruto saņem, kur vēl apmaksāts telefons un degviela), taču nekādi nespēj pierādīt savu lietderību novadam un iedzīvotājiem.
  •    J.Rācenis iecienījis izmantot savas amata privilēģijas, apmeklējot pasākumus, kuri varbūt interesē viņu personīgi, bet nekādi nenes labumu novada iedzīvotājiem. Kā piemēru var minēt viņa svētceļojumu uz Liepāju, lai piedalītos tādā pasākumā kā Celtspēja, kurā dažādi gudri onkuļi un tantes stundām runā par neko un cenšas palielīties cik nu kuram kas izdevies sasniegt.  Alojas novads nosedza izcilā domas giganta viesnīcas izdevumus (45 EUR) un degvielu ( par summām gan ziņu nav). Iespējams, ka tur viņš centās gūt iedvesmu kā panākt celtspēju slavenajam Rāceņa rīkam, kuru vēl neviens nav redzējis!
  •     Vēl viena īpaša vadoņu izklaides metode ir ceļojumi. Atliek tikai kādai Rīgas iestādei atsūtīt uzaicinājumu piedalīties – tā noteikti jābrauc! Vēl nav izdevies pārliecināties vai šie ceļojumi ir devuši kādus rezultātus. Tik vien kā šādos ceļojumos piedzīvotais piespiedu kārtā jānoklausās darbiniekiem kārtējā sapulcītē, kura sasaukta tāpēc, ka vajag parunāties.  Secināts, ka lielu daļu no sapulces laika runā vadonis! Gan jau šonedēļ ir jauna tēma par braucienu uz Vitebsku. Pašvaldību savienība bija atsūtījusi uzaicinājumu un Alojas novads nevar palikt malā. Tika uztapināta delegācija, dome samaksāja naudiņu un aiziet jūriņā. Lieki teikt, ka budžetā šādām izklaidēm naudiņas nav. Bet ja vadonis saka , ka jābrauc, tad nauda jāatrod. Kādam kaut kas tiks saīsināts, bet ceļojumi būs!

    Maza anekdote ( varbūt nesmieklīga, bet iz dzīves). Puika, pieķerts pīpējot zālīti, skaidro tēvam ( kurš ar vienu roku pieturot bikses, ar otru velkot laukā siksnu, lai izskaidrotu praktiskās bioloģijas pētniecību, cigaretes dūmu veidā, kaitīgo iedarbību uz nenobriedušo pelēko smadzeņu masu, kā arī tuvojas tas mirklis, kad mācību līdzeklis sasniegs apmācāmā rozā dibenvaigus), – nesit man! Es mācos no piemēriem! Alojas domes priekšsēdētāja vietnieks saka, ka uzvilkt zālītes dūmu var un vajag! Pats vēl rāda piemēru kā to darīt! Un te nu tēvam jāatzīst, ka puikam taisnība! Ja jau amatpersona var – ar ko šis sliktāks? Tas nekas, ka smadzenēs kā turku pirtī – dūmu/ tvaiku daudz, bet domas neredz un tās visas plikas! 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.