Iedzīvotāju sapulce Alojā, 23.01.

Alojas novada domes rīkotā iedzīvotāju sapulce rosināja vairākas pārdomas.
Saprotams ir cilvēku satraukums par ieslodzījuma vietās pabijušam personām un viņu dzīvi pēc iznākšanas no tām. Likums paredz ( Likums : Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā 14.panta pirmās daļas piektais punkts ), ka šīm personām jānodrošina atgriešanās savā dzīves vietā. Saprotamu iemeslu pēc, iedzīvotāji nav apmierināti ar šo personu uzvedību. Diemžēl  cietumi nepilda to funkciju, kas , teorētiski, būtu tiem jādara. Šie cilvēki, īpaši pēc ilgāka nebrīvē pavadītā laika, nav gatavi patstāvīgai dzīvei. Kaut gan, pēc atgriešanās, viņiem tiek sniegta palīdzība dzīvokļa pabalsta un GMI apmērā, šīs personas naudu pārsvarā izmanto nevis lai iekārtotu savu dzīves vietu, bet gan tērē nepārdomāti. Sekas – nav sagatavota malka, pietrūkst sadzīves priekšmetu. Rezultātā tiek piekopts parazītisks dzīves veids – šantažēti apkārt esošie, veiktas zādzības. Mans ieteikums situācijas risināšanā nav nekas oriģināls. Konstatējot faktu un , ja iespējams , dokumentējot, fotografējot iespējamo likuma pārkāpumu, nekavējoties ziņot Valsts policijai zvanot uz tālruni 112. Nebūsim vienaldzīgi un neliksim vainu uz pašvaldības pleciem, ka tā nenodrošina pa policistam pie katra pilsoņa, kurš konfliktē ar likumu.
Joprojām liela problēma ir atkritumu savākšana. Izskanēja informācija, ka dažiem iedzīvotājiem nav sava atkritumu konteinera, kas noved pie tā, ka šie atkritumi tiek izmētāti pa grāvjiem vai ievietoti citiem piederošajās atkritumu tvertnēs. Tā kā pašvaldībā ir pieņemti saistoši noteikumi (Noteikumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Alojas novadā) par atkritumu apsaimniekošanu, kas uzliek par pienākumi ikvienam iedzīvotājam rūpēties par radīto atkritumu drošu utilizāciju, tad dome sāks stingrāk pievērsties noteikumu ievērošanas kontrolei. Aicinu iedzīvotājus, kuru rīcībā vēl nav šo konteineru, rīkoties nekavējoties un slēgt līgumu ar ZAAO. Dome būs spiesta rīkoties bargāk, jo pieaug gadījumu skaits ar apkārtējā vidē izmestajiem atkritumiem.
Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas jautājums arī liek domei rast veidu kā veiksmīgāk to atrisināt. Esam pārliecināti, ka šī joma jāsakārto un plānojam veikt iepirkumu, kurā varēs piedalīties ikviens uzņēmums, kas atbildīs noteiktajiem kritērijiem, par pašvaldības īpašumu apsaimniekošanu. Šī būs lieliska iespēja pašvaldībai veicināt uzņēmējdarbību.
Būtiskākais ko vēlos likt pie sirds ikvienam iedzīvotājam – lūdzu rakstiet domei iesniegumu par jebkuru, jūsuprāt , aktuālu problēmu. Dome nevar visu zināt! Tikai no jūsu aktivitātēm būs atkarīgs cik ātri un veiksmīgi varēsim problēmu atrisināt.
Par situāciju ar budžetu. Tas grandiozais darbs, ko paveikusi domes ekonomiste Mudīte Treimane kopā ar savām kolēģiem, ir apbrīnas vērts. Diemžēl, iepriekšējā priekšsēdētaja haotiskās darbības rezultāti radījuši pamatīgas problēmas pie budžeta sagatavošanas. Lai neiemidzina un nenomierina lielais skaitlis ~ 440000 EUR , kas, itkā, ir brīvie līdzekļi. Tas nebūt nenozīmē, ka domes kontā šī nauda ir lieka. Tā nebūt nav! Šī nauda paredzēta esošo iestāžu darbībai un attīstībai. Elektrība, ūdensapgāde, kanalizācija un ikdienas lietas jau ir paredzētas budžetā. “Brīvā nauda” paredzēta gan kancelejas precēm, gan iestāžu remontiem, gan citām iestāžu vadītāju izvirzītajām prioritātēm. ZZS/NA frakcijas iesniegumā izvirzītās prioritātes var nosaukt par priekšvēlēšanu izrādīšanos. Daļa no “prioritātēm” jau reāli tiek darītas un daļa ir izplūdusi un nekonkrēta. Uzrakstīta rakstīšanas pēc. Apbrīnojama ir bijušā priekšsēdētāja īsā atmiņa un savu neizdarību pārvirzīšana uz tagadējo domes vadību. Žēl, ka cilvēks joprojām nesaprot, ka viņa atbrīvošana notika nevis tāpēc, ka kādam dikti viņa amatu sagribējās! Bet gan tāpēc, ka, vismaz man, pacietības mērs bija pilns! Uzklausot speciālistus un iedzīvotājus, kuri ikdienā saskārās ar viņa autoritatīvo vadības stilu, nespēju vai nevēlēšanos iedziļināties problēmās, sapratu, ka domē vairs neeksistēja dažādi viedokļi. Bija tikai viens, pareizais – viņa viedoklis. Pēdējā laikā bija sajūta, ka arī deputāti vairs nav vajadzīgi! Domes komitejas vairs nenotika pa nozarēm bet gan apvienotās, kurās bija jāklausās viņa viedoklis un garie stāsti! Līdz ar to visas specifiskās lietas dažādās jomās, kuras tika izskatītas atsevišķajās komitejās, netika risinātas un krājās. Šobrīd ir ļoti grūti atgriezties pie normālā domes darba ritma, jo nākas saskarties ar sekām, kuras radušās no ilgstošas bezdarbības.
Man būtu aicinājums ZZS/NA frakcijai atmest vīzdegunību, pārākuma un pārprasta taisnīguma cīnītāju pozu un nākt ar reālām , konstruktīvām idejām. Man ir nepatīkami skatīties uz deputātiem, jo īpaši bijušo domes priekšsēdētāju, kuri demonstrē dažādās grimases un smīkņā par jebkura runātāja, vai tas būtu domes darbinieks, iedzīvotājs, viedokli. Mēs, deputāti, esam saņēmuši iedzīvotāju uzticības kredītu. Izmantosim to ar cieņu un rīkosimies domājot par visiem novada cilvēkiem, nevis šauru pietuvināto personu grupiņu! Ne Salu ne Staiceles tranzītielu viņš neuzcēla un nesaremontēja viens pats! Tas bija smags speciālistu darbs haotiska vadītāja padotībā, kurš visas savas neizdarības uzgrūda citiem!
Noslēgumā gribētu atgādināt visiem kolēģiem arī to, ka deputāta tiesības nav absolūtas. Deputāts nav visuvarens un ir jāievēro visi likumi , nevis tikai vienā likumā sagrābstītas un neizprastas normas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.