Iesniegumi ministriem.

Labdien novadnieki.

Šodienas ārkārtas apvienoto komiteju sēde tika sasaukta ar vienu mērķi – turpināt publiski melot no domes vadības puses un turpināt vainu par skolas remontu uzvelt mums, kuri parakstījuši iesniegumu.

Pievienoju abus iesniegumus ministrijām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim​​ Pūcem

pasts@varam.gov.lv

Finanšu​​ ministram​​ Jānim Reiram

pasts@fm.gov.lv

 

 

 

Iesniegums

 

Mēs, apakšā parakstījušies, Alojas novada domes deputāti, vēlamies informēt​​ Jūs par Alojas novada domes amatpersonu, un konkrēti ​​ - domes priekšsēdētāja Valda Bārdas un priekšsēdētāja vietnieka Jurģa Rāceņa pretlikumīgajām darbībām.​​ Esam vairākkārt​​ domes sēdēs norādījuši​​ par acīmredzamiem likuma pārkāpumiem rīcībā ar pašvaldības mantu un finanšu resursiem. Taču abas amatpersonas ne tikai nav pārtraukušas savu pretlikumīgo darbību, bet​​ arī rīkojušies vēl neapdomīgāk, pakļaujot riskam gan pašvaldības budžetu, gan pašvaldības mantu.

Mūsu konstatētie gadījumi un fakti:

  • Valsts dotācijas​​ nelikumīgs izlietojums, kuru nācās segt no pašvaldības budžeta (pielikums Nr.1).​​ Mēs rosinājām​​ pārtraukt​​ līguma darbību un​​ radušos zaudējumus piedzīt no abām amatpersonām, kuras rīkojās nelikumīgi.​​ Dome pieņēma lēmumus​​ (pielikums Nr.​​ 2).​​ Domes lēmumi​​ netika pildīti​​ un apzināti ignorēti.​​ Lai gan ir kompetentas iestādes atzinums par nelikumīgu rīcību, domes vadība nav ņēmusī vērā​​ šo​​ atzinumu (pielikums Nr.3)​​ Domes lēmums​​ par​​ zaudējumu​​ piedziņu​​ tika atcelts abām amatpersonām cenšoties izvairīties no atbildības (pielikums Nr.​​ 4).

  • Apzināti tiek pārkāpta finanšu​​ disciplīna, par ko liecina arī V. Bārdas teiktais domes sēdē 25.04.2019.​​ Dome ir lēmusi ņemt kredītu Valsts kasē Alojas Ausekļa vidusskolas remontam. (pielikums Nr.​​ 5)​​ . V. Bārda, neievērojot ne​​ Likumu par​​ pašvaldībām, ne​​ Likumu par budžetu un finanšu vadību, noslēdza būvniecības līgumu​​ (Pielikums Nr.6)​​ un akceptēja darbu uzsākšanu objektā pirms tika​​ apstiprināts​​ kredīts Valsts kasē.​​ Uz 25.04.2019. kredīts nav apstiprināts un pēc domes​​ atbildīgo​​ amatpersonu informācijas, objektā paveikti darbi par 200 000​​ EUR bez tam paredzētā finansējuma. Līdz ar to tiek pakļauts riskam pašvaldības budžets un būtiski apgrūtināta pašvaldības manta.​​ Alojas novada​​ domes budžetā Alojas Ausekļa vidusskolas remontam vispār nav plānots līdzfinansējums, un februāra domes sēdē, kad opozīcijas deputāti uz to norādīja, iesakot budžeta pieņemšanu atlikt līdz laikam, kad būs saņemta informācija​​ par līdzfinansējuma apjomu, kas būtiski izmaina budžeta plānoto izdevumu struktūru,​​ ierosinājums​​ ar balsu vairākumu tika noraidīts.

Pamatojoties uz​​ sniegto informāciju, lūdzam Jūs pieņemt lēmumus par amatpersonu atbilstību ieņemamajam amatam un​​ rīkoties, lai novērstu tālākos likumpārkāpumus no amatpersonu puses. Mums, ka deputātiem, nav nekādu iespēju to apturēt dēļ​​ politisko​​ spēku samēra domē, kur 8 balsis ir pozīcijas pusē un 7 opozīcijai. Līdz ar to lēmumi tiek pieņemti nevis iedzīvotāju interesēs,​​ bet gan​​ šauras cilvēku grupas​​ vajadzību apmierināšanai.

Lūdzam informēt mūs par pieņemtajiem lēmumiem.

 

 

Atbildi lūdzam sniegt elektroniski e-pastā. Adrese :​​ maris.mozvillo@aloja.lv

 

Alojas novada domes deputāti:​​ 

Māris Možvillo ( elektroniskais paraksts)​​ ,

Dace Vilne_________,​​ Jānis Bakmanis_________,​​ Agris Rubenis​​ ____________,​​ 

Ilga Šmite____________, Ziedīte Jirgensone ____________, Inese Bite ____________

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim​​ Pūcem

pasts@varam.gov.lv

Finanšu​​ ministram​​ Jānim Reiram

pasts@fm.gov.lv

 

 

Iesniegums

(papildinājums informācijai par Alojas novada domes priekšsēdētāja​​ pretlikumīgām darbībām)

 

Vēlamies papildināt savu iesniegumu par Alojas novada domes priekšsēdētāja​​ darbībām, kuras joprojām notiek pārkāpjot pastāvošo likumdošanu un pakļauj novada domes budžetu neparedzētiem apgrūtinājumiem.

Pievienotajos dokumentos Jums ir iespēja iepazīties ar V.​​ Bārdas elektroniski parakstītajiem dokumentiem​​ (dokumenta​​ Nr.​​ AND/3-6/19/627​​ nosūtīts uz e-pasta adresi​​ FMpadomes@fm.gov.lv​​ 16.05.2019​​ plkst.​​ 16:02), kuros ietvertās saistības (par Alojas Ausekļa vidusskolas remonta finansējuma sadali starp aizņēmumu no Valsts kases un pašvaldības līdzfinansējumu) nav skatītas domes sēdē un​​ šāds/i lēmumi nav pieņemti. Līdz ar to, V.​​ Bārda turpina vienpersoniski pieņemt lēmumus, kas​​ ir domes sēdes kompetencē.

Lūdzu pieņemt šo informāciju zināšanai un veikt nepieciešamās darbības, lai​​ tiktu pārtrauktas V.​​ Bārdas nelikumīgās darbības.

Mēs, iesniegumu parakstījušie deputāti, uzskatām, ka skolas remonts ir​​ vajadzīgs​​ un finansējums būtu​​ kritiski nepieciešams,​​ jo patreiz bērni atrodas un mācību process notiek tam neparedzētās telpās. ​​ Uzskatām, ka ir nepieciešams​​ finansējuma jautājumu atrisināt pēc iespējas īsākā laikā,​​ taču tam nepieciešama​​ ministriju iejaukšanās, lai Alojas novada domes lēmumi tiktu pieņemti likumīgi un atbilstu iedzīvotāju interesēm.

 

Atbildi lūdzam sniegt elektroniski e-pastā. Adrese :​​ maris.mozvillo@aloja.lv

 

Alojas novada domes deputātu Daces Vilnes, Jāņa Bakmaņa, Agra Rubeņa, Ilgas Šmites, Ziedītes Jirgensones un Ineses Bites vārdā​​ dokumentu paraksta un nosūta

Māris Možvillo​​ 

Dokuments parakstīts elektroniski un satur laika zīmogu.

Tāds ir mūsu skatījums uz lietām!

2 atbildes “Iesniegumi ministriem.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.