Īsumā par pārtikas pakām Alojas novadā.

Sveicināti novadnieki.

   Šodienas (03.04.2020) ārkārtas domes sēde bija veltīta pārtikas paku sagatavošanai un piegādei novadā deklarētajiem bērniem.

   Vispirms – Ministru kabinets ir izdevis rīkojumu Nr. 103 , kas paredz kārtību kādā pašvaldības nodrošina novadā deklarētos bērnus ar pārtikas pakām.

   Ko šis rīkojums un pieņemtais Alojas novada domes lēmums Nr. 143 nozīmē bērniem, kuri deklarēti Alojas novadā!?

 1.    1. – 4. klašu skolēniem, neatkarīgi no tā kura ( pie. Limbažu, Valmieras,Kocēnu, utt.) novada mācību iestādē viņi mācās, ir tiesības saņemt pārtikas pakas. Neatkarīgi no tā ir vai nav ģimenei piešķirts kāds īpašs statuss. Šeit minētiem  VISIEM skolēniem pienākas pārtikas pakas. Nekādi iesniegumi vecākiem nav jāraksta un kā īpaši jāziņo par sevi.
 2.  Bērniem, kuri sasnieguši 5 un 6 gadu vecumu un  neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādes (bērnu dārzus), Alojas novads nodrošina pārtikas pakas. Arī šajā gadījumā vecākiem nav nepieciešams rakstīt iesniegumus un kā citādi informēt domi .
 3.   Alojas novads nodrošinās ar pārtikas pakām Alojas novada administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušos 5-12. klases skolēnus, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm, kā arī ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijā un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības.
 4.  Ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijā (zaudēts darbs, būtiski samazinājušies ienākumi) un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, pārtikas pakas tiks nodrošinātas pēc informācijas saņemšanas un izvērtēšanas. Iesniegums par pārtikas paku saņemšanu jāraksta tikai un vienīgi šajā punktā minētajām personām.
 5.  Paku piegādi nodrošinās domes darbinieki, ievērojot visus piesardzības pasākumus. Pēc man sniegtās informācijas, pirmā paku piegāde varētu notikt 9. aprīlī.  Ikviens tiks informēts par paku piegādes veidu un laiku.
 6.   Neskaidrību, jautājumu un ierosinājumu gadījumā lūdzu sazināties ar Alojas novada sociālā dienesta vadītāju Janu Beķeri, tālrunis: 64031220, 29476711 vai rakstot e-pastu: socdienests@aloja.lv, jana.bekere@aloja.lv

   Uzskatīju par savu pienākumu informēt novada iedzīvotājus, jo oficiālajos  domes informācijas avotos bija publicēta neprecīza informācija un tika maldināti iedzīvotāji.

 

 

6 atbildes “Īsumā par pārtikas pakām Alojas novadā.”

 1. Tad sanāk, ka daudzbērnu ģimenēm, kuru berni apmeklē b/d (5g. un 4.g)un tur saņem brivpusdienas, tagad nesaņems?!

  1. Labvakar. Diemžēl nē. Saņems tikai tie bērni, kuri neapmeklē bērnudārzus. Taču daudzbērnu ģimenēm ir paredzēti citi atbalsta veidi. Jums ir iespējas iegūt informāciju par pieejamiem atbalsta veidiem sazinoties ar Alojas novada sociālo dienestu.

  2. Labdien.
   Laikam ne ta noformulēju jautājumu. Tas ir domāts, ka bērni, kuri pirms tam apmeklēja b/d, bet tagad (pandēmijas laikā) neapmeklē!

   1. Labrīt. Manuprāt, ikviens šāds gadījums būtu risināms ar sociālā dienesta un izglītības iestādes vadību. Mans viedoklis šajā gadījumā būtu, ka arī jums būtu jāsaņem pārtikas paka.

 2. Labdien.
  Vai pārtika pienāksies arī mazākiem bērniem kā piemēram 3 gadnieki kas apmeklē bernudārzu?
  Un vai būs puzdienas pakas vai tādas kā no sarkanā krusta trucīgajam personām.

  1. Labvakar. Domes lēmums saistīts ar Ministru kabineta rīkojumu, kas attiecas uz valsts atbalstu ēdināšanas nodrošināšanai. Lai iegūtu precīzu informāciju par pieejamiem palīdzības veidiem Jums, lūdzu sazinieties ar Alojas novada sociālo dienestu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.