Kastrētā runča pavasaris

Sveicināts novadniek!

    Pilnīgi nemanot atskrējusi vasara un gandrīz ikvienu ūdens krātuves malu ieņēmuši saules gaismas izslāpušie ķermeņi. Tiem, kam rūp kādas lauku veltes, ķērušies pie brīvdabas trenažiera, intensīvi iemēģinot rokas un citas ķermeņa daļas strādājot dārzos. Ar vienu vārdu sakot – ir ko darīt!

    Paskrējis jau pusgads kopš Alojas novada domi vada jauna vadība. Par spīti solījumiem, ka nu tiks nodrošināta atvērta un uz cilvēkiem vērsta pārvaldība, ka informācijas straumes gāzīsies pār iedzīvotājiem nerimstošā plūdumā, liekas , ka kaut kur ir radies aizcietējums tajā visā!? Var jau būt, ka ir tā kā tauta mēļo!? Lācis, ziemas miegā ejot, drošības pēc sūnas iebāžot šur tur, lai vecā maize netīšam alā neizskrien un šmuce nesanāk. Varbūt domes vadībai arī kaut kur sūnas aizķērušās? 🙂

    Aprīļa domes sēde tika gaidīta ar lielu nepacietību, jo tuvojās ļoti gaidītais brīdis, kad paveikto atrādīs domes priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Rācenis. Domes priekšsēdētājs sēdes sākumā patosa pilnā balsī paziņoja, ka šāds grandiozs notikums gaidām gan. Ielikts kā pēdējais darba kārtības jautājums. Sirdis pildījās ar cerībām, ka pārējie deputāti saņems ļoti vērtīgu informāciju par domes kapitālsabiedrībām. Mazu vilšanos gan sagādāja fakts, ka J. Rācenis nebija papūlējies nosūtīt deputātiem ziņojuma rakstisko versiju, kuru jau sen bija solījis. Bet nu šo rētu dziedēja viņa svētais apsolījums, ka deputāti (viņa vārdiem sakot -“unikālo ” informāciju) saņems vēl pirms būs pametuši domes ēku pēc domes sēdes.

    Tā nu pienāca ilgi gaidītais J. Rāceņa atskaites brīdis. Njāāāā….. atstāstīt to ir grūti. Tas ir jādzird! Tiem, kam nav pacietības klausīties un meklēt domes mājas lapā, ielikšu šeit divus ieraksta failus. Viens būs apliecinājums tam, ko J. Rācenis deputātiem solīja savas atskaites sakarā, otrs – viņa atskaite. Tās bija šausmas vienas stundas garumā. SIA vadītāji tika nostādīti muļķu lomā, jo bija jāpiesedz Rāceņa slinkums un viņam nebija nekādas apjausmas par uzliktajiem pienākumiem.

Solījums

Atskaites izstrādājums

    Te nu pilnā krāšņumā var izbaudīt viņa veikumu šī pusgada garumā! Atgādināšu, ka viņa alga ir 1028 EUR mēnesī uz rokas. Tas nozīmē, ka šāda līmeņa algas saņēmējam nedrīkstētu būt tik murgaina atskaite, no kuras lielāko daļu viņš pat pats nesaprata. Te nelīdzēs V. Bārdas runu plūdi par J. Rāceņa dikti čaklo darbošanos. Nav jau rezultātu! Nekādu! Rīkojumu SIA vadītājiem viņš nespēja 2 nedēļas uzrakstīt! Viņš tur ir tikai tāpēc, ka nodeva savus biedrus, pārmetās pie tiem, kurus pirms vēlēšanām lamāja pēdējiem vārdiem un apsmēja visas šī brīža “kolēģu” aktivitātes. Ak jā – un ļoti vajadzēja naudu un brīvu rīcību ar pašvaldības mantu.

    Tā nu lūk ir ar “lielajiem politiķiem” – ar runām Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē! Neesmu redzējis nekādus pierādījumus tam, ka J. Rācenis darbojas novada iedzīvotāju labā. Nav neviena dokumenta, kas par to liecinātu. Vazāšanās pa sapulcēm un bildēšanās pie dažādiem ministriju nosaukumiem vēl neliecina par rezultātu.

    Tāpēc jau tas runcis virsrakstā – darītājs vairs nav, bet konsultēt  un klāt piestāvēt gatavs!

Turpinājums sekos….

P. S. Aizmirsu piebilst – J. Rāceņa atskaite joprojām nav saņemta. Tas liecina, ka melot viņš vismaz iemācījies!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.