Komitejas sēde. Staiceles BUB.

Šodien ( 21.03.) manis vadītājā sociālo, kārtības, komunālās saimniecības un dzīvokļu jautājumu komitejā tika izskatīts jautājums par Staiceles brīvprātīgo ugunsdzēsēju vēlmi saņemt no domes tās rīcībā esošu ugunsdzēsības automašīnu GAZ 66. Auto atrodas Puikulē un jau kādu laiku nav ekspluatēts. Tas nozīmē, ka ir nepieciešams ieguldījums, lai automašīnu savestu darba kārtībā un būt lietojama.

Sēdē piedalījās Gvido Kīns , Staiceles BUB valdes priekšsēdētājs un arī VUGD Alojas posteņa komandieris Ingars Dalka.

Diskusijas gaitā noskaidrojās dažās lietas, kas šobrīd kalpo par iemeslu neapmierinātībai un neskaidrībai no abām iesaistītām pusēm. Staiceles BUB ir vēlme iegūt šo mašīnu lietošanā par brīvu un pašvaldība nodrošinātu šis mašīnas savešanu kārtībā kā arī garantētu mašīnas uzturēšanu ar visām no tā izrietošām sekām. No likuma viedokļa , pašvaldība nedrīkst nodot neko par brīvu, izņemot īpašus gadījumus, kas uzskaitīti likumā. Tas, diemžēl, neapmierina G. Kīnu. Sarunas gaitā noskaidrojās, ka. VUGD ieskatos, lietderīgāk būtu BUB domāt par automašīnu, kurā varētu ietilpt lielāks ūdens daudzums un būtu lielāka kabīne cilvēku pārvadāšanai. Diemžēl, ieteikums netika sadzirdēts un turpinājās diskusijas par to kā un ar kādām metodēm tomēr domei vajadzētu nodot GAZ 66 BUB rīcībā. Rezultātā nonācām pie secinājuma, ka pašvaldība veiks automašīnas novērtēšanu un iespējamo remonta tāmes sastādīšanu, lai noskaidrotu patieso nepieciešamo naudas līdzekļu apjomu, kuru būtu jāiegulda  šajā automašīnā.

Diskusijas gaitā noskaidrojās arī vairākas lietas, kas ir pieminēšanas vērtas. Lai kā negribās pieminēt deputātu V. Bārdu, kura vīzdegunība un visatļautība jau pārsniedz visas pieklājības un ētikas normas, taču dažas frāzes tikai vēl un vēl apliecina šī cilvēka spēju mainīt kažokus kad vien tas ir izdevīgi. Šobrīd viņš ļoti iestājas par BUB atbalstu un palīdzību visādos veidos. Diemžēl, aizmirsis to faktu, ka, tad kad BUB rīkoja dibināšanas sapulci kurā es piedalījos, viņš neizrādīja ieinteresētību pārstāvēt domi un atbalstīt biedrību. Arī vēlāk nekas neliecināja par vēlmi kaut kā paust vēlmi sadarboties. Tam gan ir ļoti vienkāršs skaidrojums – šobrīd, pirms vēlēšanām,  viņam izdevīgi paust atbalstu jo deputātu kandidātu sarakstā ir biedrības vadītājs. Žēl, ka kampaņveidīgs pasākums tiek pasniegts kā rūpes par staiceliešu drošību. Nepārliecina mani šīs aktivitātes! Savukārt, jau no 2013.gada VUGD norāda, ka Staicelē nav izbūvēta ūdens ņemšanas vieta pie Salacas. Ja V. Bārdam patiesi rūpētu staiceliešu drošība, tad bija visas iespējas izbūvēt šo piekļuvi upei kā tas tika izdarīts Ungurpilī pie ezera. Viņam nevajadzētu aizmirst to, ka bija tādas iespējas  izdarīt tad kad ieņēma domes priekšsēdētāja amatu. Diemžēl bija citas prioritātes. Es vēlos aicināt BUB vadītāju tomēr vairāk domāt par līdzsvarotu biedrības attīstību, visas neskaidrības atrisināt sarunu un diskusiju ceļā nevis izmantot politiskus gājienus. Vēlēšanas nāk un iet, bet biedrības mērķi stāv pāri politikai un dažu cilvēku ambīcijām.

Šodienas komitejas sēdē paustie dažādie viedokļi nav vērsti uz to, lai paralizētu BUB darbu. Alojas novada dome atbalsta un atbalstīs jebkuras iedzīvotāju aktivitātes, kas vērstas uz sabiedrības vajadzību apmierināšanu.

Neskatoties uz to, komitejas darbs rezultējās ar skaidri definētu mērķi un rīcības plānu.

Vēlos pateikties komitejas locekļiem par izteiktajiem viedokļiem un administrācijai par darbu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.