“Labo darbu čempionu” un viņu līdzjutēju kārtējais triks.

Sveicināti novadnieki!

      Kāds laiciņš paskrējis un ir sakrājies sakāmais arī jums. It kā jau negribas visu laiku tikai par negatīvo vien, bet ko darīt,  ja domes vadībā ir cilvēki, kuri dara visu, lai būtu par ko paust savu sašutumu! Un šoreiz organiskais mēslojums (tautas valodā- sūdi) ir pilni vāģīši!

  Mazliet iz vēstures. Tā ir tiesa, ka vismaz katrs trešais Alojas apkārtnes iedzīvotājs,  baudījis izglītības iegūšanu Alojas Ausekļa vidusskolā. Arī man bija tas gods šeit mācīties no 1974. līdz 1986. gadam. Joprojām ar lielu cieņu atceros skolotājus, kuri bija savas profesijas fanātiķi un Skolotāja vārda cienīgi! Jau tad skolā bija gadi, kad tehniskais stāvoklis neļāva izmantot 2.stāva zāli un ēku piemeklēja visādas citādas ķibeles. Izrādās, ka stāvoklis ir bijis stabils visu laiku – vienādi slikts. Nav jēgas vēsturē meklēt kā bija, kāpēc tā bija un kurš pie tā vainīgs!? No tā jau skola labāka nepaliks! Iz senajiem rakstiem no tālā 2010. gada ir lasāma ziņa, ka veikta skolas ēkas tehniskā ekspertīze un slēdziens vēstīja par stabili slikto stāvokli.  Tiktāl viss skaidrs! Nākošā vēstures annāle liecina, ka 2016. gada vēlreiz taisīts atzinums par skolas tehnisko stāvokli. Rezultāti? Nemainīgi stabili! Uz šīs stabilā stāvokļa nots varētu vēsturisko sadaļu slēgt.

  Tālāk sekos aktīvā fāze, kas rezultējusies ar pirmajā rindkopā pieminētā organiskā mēslojuma piesaukšanu.

   Pēc ilgām pārdomām ( jo dome ir lai domātu!), tika izlemts, ka pienācis īstais brīdis kraujas malā spert atbildīgu soli. Tikai radās jautājums – uz kuru pusi (šis citāts aizgūts no slavena politiķa izteikumiem)!? Solis tika sperts – liekas, ka pareizajā virzienā -prom no kraujas! Notika rosība ap skolu, kurai tika paredzēta gaiša nākotne ( dzirdēju no dažu politiķu mutes – būšot labākā Ziemeļvidzemē!)! Pie darba ķērās amatpersonas un tika zīmētas gaisa pilis. Zīmēt zīmēja, sapņot sapņoja, tikai nekādi līdz tam rezultātam laicīgi tikt nevarēja. Gaisa pilis zīmēja gandrīz pusgadu, plānus grozīja, klāt zīmēja un kā tik vien neizpildījās. Tad pie darba ķērās zīmētāji, kas prot visas gaismas pils gaišās domas celtniekiem saprotamā zīmējumā pārvērst. Arī te ar tiem norunātajiem termiņiem gāja kā pa celmiem. Beigu beigās nu kaut kā to visu dabūja līdz tādai stadijai, kad viss bija gatavs, lai uzrunātu būvniekus. Tad uz skatuves parādījās labo darbu čempionu Alojas zvaigzne, kurš , ticis pie varas, nu visādi gribēja izpausties. Parunājies ar sev vien zināmiem padomdevējiem, nolēma jau gatavam projektam piezīmēt klāt savas gaišās idejas. Gan papildus stāvlaukumu, gan apļveida kustību pie skolas, gan paredzēt iespēju pieslēgt slimos sapņos izsapņoto baseinu. Tas prasīja vēl laiku, lai visu saliktu tādā kārtībā un varētu aicināt būvniekus piedāvāt savu cenu. Tas izdevās un celtnieki apsolīja skolu izremontēt par ~1,5 miljoniem EUR ( plus PVN). Savukārt, labo darbu čempions, kopā ar saviem līdzjutējiem domē, piesolīja celtniekiem samaksāt, bet ar tādu noteikumu, ka paņems Valsts kasē kredītu un šiem samaksās. Pagājušā gada beigās domē lēmām par to, ka kredīts jāņem un vienīgais iebildums bija, ka, tā kā vēl bija neskaidrības ar valsts budžeta pieņemšanu, tad pašvaldības budžeta pieņemšanu arī nesteidzināt līdz būs zināmi Valsts kases kredīta ņemšanas noteikumi un ko tas prasīs no pašvaldības budžeta. Labo darbu čempioni šādu variantu izsmēja, jo viņi taču zina visu un māk visu! Opozīcija var iet sēnes lauzt. Nelīdzēja ne brīdinājumi, ka pēc valdības maiņas ir mainījusies gan politiskā virtuve, gan kritēriji kredītu izsniegšanai. Tas taču neapturēs Alojas novada galveno sapulcēs sēdētāju un visurgudrorunuteicēju! Viņš taču ticies gandrīz vai ar pašu Dievu , lai personīgi apspriestu kredīta piešķiršanas neizbēgamību.

    Skarbā realitāte tomēr apdzina mūsu novada galveno čempionu vismaz par apli! Tikai brīnums var palīdzēt saņemt Valsts kases kredītu, jo Alojas novads NAV to laimīgo saņēmēju pulkā, kuri cerēja pie tā tikt! Un līdz tai laimīgajai svītrai arī vēl tālu! Patreiz rindā uz kredītu esam godpilnajā 48.vietā aiz Daugavpils, Valmieras, Ķekavas un citiem novadiem, kuri arī domā par skolu un citu objektu renovēšanu vai jaunu būvniecību. Jāpiebilst, ka arī šī gada valsts atvēlētais finansējums pašvaldību kredītiem arī ir tukšs! Nav naudiņas, pavisam nav! Jau dzirdu rosīšanos, ka tūlīt būs pretargumenti par to, ka jaunā valdība pie visa vainīga! Nē! Šo pieņemto budžetu sagatavoja iepriekšējā valdība ar šahisti un galveno “labo darbu čempioni” finanšu ministres izskatā. Arī viņai daudz ko nevar pārmest, jo kredītu apjoms jau nav samazinājies. Vienkārši pārējās pašvaldības bija gudrākas un domāja laicīgi par saviem projektiem. Pēc visām pazīmēm – Alojas novadam Valsts kases kredītu neredzēt vēl vismaz gadu!. Pašiem tādas naudas nav, lai varētu tik vērienīgu remontu paveikt.

   Man patiesi žēl celtnieku, kuri noticēja abu ,it kā atbildīgo, personu solījumiem un iegulda naudu skolas remontā. Bet arī uzņēmēji nav miljonāri un mecenāti, kuri var ziedot miljonus un gaidīt kad samaksās!

   Nobeigumā vēlos pateikt, ka es nebūt neizjūtu gandarījumu par to, “ka viņiem neizdevās”! Man ir žēl , ka skolas liktenis ir nonācis nemākuļu un dīkdieņu rokās, kuri sēž domes vadības krēslos un stāsta varoņteikas.  Man žēl, ka Alojas novada vārds izskanēs kā neuzticams partneris sadarbībai.

   Manuprāt, abiem , gan V. Bārdam un J. Rācenim, būtu jāatkāpjas no saviem amatiem un jāatbrīvo Alojas novads no bezatbildīgas pārvaldības. Uzsākt darbus bez domes nolemtā un vēl nesaņemtā kredīta ir smags finanšu disciplīnas pārkāpums! Attieksmi pret domes naudu abi šie bezatbildīgie darboņi ir nodemonstrējuši pilnā apmērā un vairākkārt. Abi personāži sevi ir pilnībā “norakuši” un sagādājuši to organisko mēslojumu vāģīti gan sev , gan novadam!

 

 

4 atbildes ““Labo darbu čempionu” un viņu līdzjutēju kārtējais triks.”

    1. Sveicināti. Iedzīvotājiem būtu aktīvāk jāiesaistās sava novada dzīvē. Man šis likums nav vajadzīgs, jo neko netaisos slēpt. Man jau tiek pārmests, ka “domes lietas”es iznesot ārpusē. Arī par skolas remontu viss tika slēpts un sniegta sagrozīta informācija lai tikai neviens “nepiederošais” neuzzinātu ko lieku. V.Bārdam tas ir raksturīgi, ka viņš cenšas savas kļūdas noliegt un vainu uzvelt uz darbiniekiem. Zinu, ka darbinieki dabū ciest viņa neadekvāto darbību un lēmumu dēļ.

  1. Tādēļ jau arī daudziem,kas strādā ārpus sava dzimtā novada,pazūd patriotiskās vēlmes būt deklerētiem savā dzimtajā pilsētā,jo notiek izsaimniekošana un tiek veiktas deklarācijas faktiskajās dzīves vietās,piemēram,galvaspilsētā. Nevar noliegt to,ka lielākā daļa Alojas novada jaunieši paliek uz dzīvi Rīgā. Kaut kāda bezcerība piezogas,kad dzirdams par “cip cip”cālīša darbību domē. Vai ir iespēja,ka kādreiz Aloja atdzims kā fēniks no pelniem,ja tur ir tāda vadība?

    1. Sveicināti. Kā jau teicu pirms šīm vēlēšanām – šis ir pēdējais sasaukums Alojas novada domei, ja nekas netiks darīts novada nostiprināšanas labā. Varam jau izdomāt saukļus, bet tam arī jābūt pamatam. Šobrīd – Aloja augšup- izklausās pēc novada domes došanās uz labākiem medību laukiem. ZZS kopā ar NA un dūmotāju noveduši pašvaldību līdz kliņķim. Ja zinu novadus, kas būtiski mazāki par Alojas novadu, aktīvi apgūst Eiropas fondus dažādās jomās, tad mums tādu nav vai gandrīz nav. Izņemot atsevišķi biedrību aktivitātes. Pie mums būvē sapņu pilis par savu naudu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.