Lietus un …..

Sveicināti novadnieki.

Es pilnīgi gaisā jūtu virmojam interesi par to, kas man ir sakāms gan par domes sēdi, gan par “opozīcijas” deputātu izdarībām ikdienā un ārkārtas domes sēdē.

Centīšos kliedēt šo ziņkāri un izklāstīt savu viedokli par situāciju. Būs skarbi, bet laikam jau pietiks baltiem cimdiem. Jāsauc lietas īstajos vārdos!

Noteikti būtu nepieciešams atgriezties mazliet pagātnē, lai izprastu visu, kas tagad tiek pārmests man un tiem deputātiem, kuri šobrīd ir pie varas.

Manuprāt, visa pamatā ir viena cilvēka varaskāre un vēlēšanās atkal tikt krēslā, lai piepildītu savas ambīcijas. Lai to panāktu lietā tiek laists viss – meli, ņirgāšanās par citiem, apmelojumi un cilvēku tracināšana ar sagrozītu informāciju. Tā teikt – visi līdzekļi labi, lai “karalis”atkal būtu zirgā. Kā par nelaimi – tam visam traucē novada iedzīvotāju veselais saprāts, kurš neļāva karalim atgriezties. Viņa valdīšanas trīs gadi pierādīja totālu nespēju risināt iedzīvotājiem svarīgas lietas. Komandas darbs bija svešvārds un nekādas cieņas pret citāda viedokļa paudējiem. Ārišķīgie aicinājumi, pēc pēdējām vēlēšanām, sadarboties slēpa sevī tīri privātas karaļa vēlmes par katru cenu tikt pie varas, pat kaut vai par vietnieku, ka tik pie varas! Tā kā tas neizdevās – tad nospļauties par vēlētājiem – tagad jāpazemo un jāapmelo tos, kuri šobrīd ir vairākumā. Man patiesi žēl skatīties uz tiem deputātiem, kuri pakļaujas viena demagoga iedomātajam viņa ideālās pasaules modelim un  akli seko, tādējādi mānot savus vēlētājus un slīgstot arvien dziļāk demagoga radītajos murgos. Protams, mani arī nepārsteidz abu dāmu no NA uzvedības stils gan ikdienā, gan domes sēdēs. Jo arī tur virmo rūgtums par nepiepildītiem sapņiem par vietnieka krēslu (lai gan bija visas iespējas to iegūt uzreiz pēc 2013. gada vēlēšanām) , gan “nodokļu maksātājas” un sirdsšķīstās uzņēmējas saņemtie sodi ( un tādi ir vairāki) no KNAB par interešu konflikta neievērošanu savā darbībā.  Šī trijotne ir pilns komplekts mācību grāmatai par to kādus cilvēkus nedrīkst laist pie varas. To viņi pierāda dienu no dienas. 

Kāpēc es tā domāju? Tāpēc, ka viņu darbi to pierāda! Kaut vai par Puikules bērnudārzu. Jau gadiem šis jautājums tika cilāts un spriedelēts. Diemžēl nekādas konkrētas darbības. Šobrīd mēs esam nolēmuši problēmu atrisināt un lēmumu jau esam pieņēmuši, kuru liksim priekšā domes sēdē nākošnedēļ. Mums ir skaidrs risinājums un par to ir runāts gan ar Puikules iedzīvotājiem, gan ar izglītības speciālistiem, gan iestāžu vadītājiem, gan “opozīcijas” deputātiem. Sarakstīti kaudzēm redzējumu, analīžu, tāmju, rīkotas sanāksmes dažādos sastāvos. Par spīti izteiktām sklerozes, analfabētisma pazīmēm un elementārām informācijas uztveres problēmām no “opozīcijas” puses, esam nonākuši pie secinājuma, ka Alojas novads  pārvietos Puikules bibliotēku uz citām Sabiedriskā centra telpām, ieguldīs naudu un izremontēs atbrīvotās telpas tā, lai tās atbilstu bērnu dārza vienas grupiņas izvietošanas prasībām. Līdz ar to bērni saņems gaišas un modernas telpas. Par spīti klačām – Puikules pils NETIKS pārdota! Nav tāda plāna. Pils paliks puikuliešu rīcībā. Investori un pils apsaimniekotāji, kuri vēlēsies ieguldīt un attīstīt šo ēku, tiks un tiek gaidīti. Arī bērnudārzs no Puikules nekur NETIKS PĀRVIETOTS, kamēr vien te būs bērni, kam nepieciešams šis pakalpojums. Līdz ar to NA un LZS frakcijas sasauktā ārkārtas domes sēde bija populisms un uzspēlētas rūpes par puikuliešiem. Viņi manis pieminēto lēmumu zināja un arī saņēma visu informāciju par turpmāko lietu virzību.

Frakcijas aprakstītās problēmas raisīja jautājumu par vienu lietu – vai tiešām ir tā, ka partijas atbalstītājam kļūstot liekam vai nesvarīgam, viņš būtu jāiznīcina?! Tā izskatās! Jo, analizējot pārmetumus domes vadībai par līdzšinējo situāciju ar Puikules bērnudārzu, nonāku pie secinājuma, ka 7 “opozīcijas” deputāti pieprasa izvērtēt Ineses Mētriņas ( startēja vēlēšanās no LZS , iekļuva deputātos un nesen nolika deputāta pilnvaras) un Daces Tauriņas ( startēja no LZS) atbilstību amatiem . Visas frakcijas norādītās problēmas ar bērnudārzu – nav sagatavotas telpas darbības uzsākšanai ( pelējuma smaka, mitrums), PVD akti (šādi akti nav nonākuši domes rīcībā un nav reģistrēti sistēmā) , problēmas ar mācību materiāliem ir šo abu dāmu ieņemamo amatu pienākumos. Tieši tā – skolas direktores un pārvaldnieces PIENĀKUMOS! Frakcijas iesniegums tiešā veidā apliecina to, ka 7 NA/LZS deputāti uzskata, ka viņas tos nav veikušas atbilstoši. Ja visi 7 tā domā, jo parakstījuši iesniegumu, tad mums ir pienākums domes sēdē izvērtēt manis minēto amatpersonu atbilstību amatiem.

Otrais jautājums un publiskotais frakcijas viedoklis šajā domes sēdē par priekšsēdētāja vietnieka amatu satur melus, sagrozītu informāciju, pilnīgu analfabētismu likumdošanā kā arī vēlmi uzmesties par līdzekļu taupītājiem. Iespējams, ka šis nostrādā uz cilvēkiem, kuriem nav sava viedokļa un ar kuriem viegli manipulēt. Arī man pierakstītie piespiedu līdzekļi darbiniekiem par atlūguma rakstīšanu ir no pirksta izzīsti un pasniegti NA/LZS raksturīgā mērcē. Situācija bija pavisam otrāda – darbinieks piesolīja iesniegt atlūgumu, jo uzskatīja, ka svarīgas lietas var nedarīt. Diemžēl savus solījumus nepiepildīja un es pajautāju šim cilvēkam vai viņš ir pārdomājis, jo uz spēles tika likta iestādes darbība. Man tas bija jāzina, jo tobrīd pildīju domes priekšsēdētāja amatu. Viss tika darīts rakstiski un  fakti ir pieejami.

Par pārējiem “neizdarīto” darbu uzskatījumiem nav pat īsti vērts rakstīt. Uzpūstās “svarīgās” lietas ir no mušas uzpūsts zilonis. Par šausmīgu pārkāpumu pierakstītais lēmums par 30000 EUR piešķiršanu SIA Alojas novada Saimniekserviss savu spēku ir zaudējis juridiski, jo tā izpilde bija jāveic līdz noteiktam datumam, kurš sen jau ir pāri. Līdz ar to, dome nedrīkst veikt šādu līdzekļu pārskaitījumu, jo juridiskais pamats tādai darbībai ir zudis. Ja nezina likumus, tad NA/LZS paši tos izdomā.

Sāpīgais jautājums par tarifiem ir nevis mana neizdarība, bet gan V.Bārdas utopija, kopā ar tā brīža SIA Alojas novada Saimniekservisa valdes locekli, kuri izstrādāja un domei lika uz balsošanu šos tarifus. Diemžēl, pārņemot lietas gan no V. Bārdas, gan (ar telefona īsziņas palīdzību)  no SIA valdes locekles,  nācās konstatēt faktus, ka SIA ir novests tuvu bankrotam, lietvedība ir nekārtībā, slēgti nesaprotami pakalpojumu līgumi ar firmām, kurām SIA maksāja lielas naudas summas par neizdarītiem darbiem.  Tagad tēlot pareizos var tikai cilvēki ar lielu nekaunības devu. Es jau šobrīd dzirdu kā tiks pārmests D. Vilnei , ka viņa nav kontrolējusi SIA. Viņai šis pienākums bija uzlikts tajā laikā kad V. Bārda vadīja domi. Manā klātbūtnē D. Vilne vairākas reizes ( arī komiteju un domes sēdēs) norādīja, ka ir problēmas ar minēto SIA . Arī par to, ka tarifu aprēķins nav pareizs. Uz to V. Bārda atbildēja, ka viņš situāciju kontrolējot. Diemžēl tie bija meli, jo šobrīd informācija nebūt nav viņam glaimojoša. Atšķirībā no NA/LZS populistiem , man ir konkrēti fakti par šo visu. Nedomāju, ka būtu pareizi šo informāciju noklusēt.

Šobrīd SIA Alojas novada Saimniekserviss darbu uzsācis jauns valdes loceklis Ingus Štelcs. Kopīgi darīsim visu, lai uzņēmumu uzceltu uz kājām sakārtotu līgumattiecības un iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvus pakalpojumus par adekvātiem tarifiem. Darba priekšā daudz. Būs jāpieņem arī nepopulāri lēmumi, taču tie ir ļoti nepieciešami, lai sabiedrības nauda tiktu tērēta saimnieciski un iedzīvotāju interesēs.

Nobeigumā vēlētos tomēr izteikt cerību, ka jaunie deputāti, kas šobrīd sēž pie domes galda no NA un LZS, spēs pārvarēt bailes un nekautrēsies paust SAVAS domas un viedokļus. Varbūt, ka viņi tomēr ir nākuši strādāt savu vēlētāju vārdā?! Paskatieties no malas uz visu to, kur jūs esat ievilkti, pateicoties dažiem demagogiem. Šos cilvēkus vada tikai privātas intereses – un nekā vairāk. Tas jau ir pierādījies!

 

 

 

 

2 atbildes “Lietus un …..”

  1. Ārkārtas domes sēde bija pilnīgi bezjëdzīga. Par sīkumiem, kuriem lielākoties tika diskutēts sēdē, varēja arī netērēt savu laiku.
    Dažu brīdi pieminëtie fakti pat šķiet komiski. Smieties vai raudāt!?

    1. Labdien. Diemžēl te arī parādās “konstruktīvo un uz sarunām tendēto” NA un LZS deputātu īstās sejas. Ja nav viņu ideja – tad pārējās ir sliktas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.