Muldēšanas sindroms.

Sveicināti novadnieki.

Pildot savus deputāta pienākumus, nācās iepazīties ar dokumentiem, kurus domes vārdā iedzīvotājam nosūta V. Bārda un J. Rācenis.

Te ir daļa no viņu daiļatrakstīšanās vēstules-

“…Atbildot uz jautājumu, par Alojas katlumājas krāsni un par to, vai Alojas novada dome plāno līdzfinansēt SIA “Alojas Novada Saimniekserviss” jauna apkures katla iegādi, informējam, ka uzņēmuma valdes loceklis Ingus Štelcs sniedzis informāciju, ka patlaban tiek izstrādāts tehniski ekonomiskais pamatojums katla nomaiņai un siltumtrašu modernizācijai. Uzņēmuma vadītājs pauž pārliecību, ka katls būs lietojams vēl nākamās 2-3 sezonas. Par līdzfinansējuma piešķiršanu tiks lemts, ja tas tiks pieprasīts. Tomēr vēlamies norādīt, ka jautājums par Alojas pilsētas centrālā katla remontu vai nomaiņu bija aktuāls vairākās 2017. gada domes sēdēs, tostarp ārkārtas sēdēs, kurās tā laika domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Možvillo uz deputātu jautājumiem par to, vai jauna katla iegāde nav ekonomiski izdevīgāka, un vai ir iespēja piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu jauna katla iegādei, atbilde bija noliedzoša, neskatoties uz to, ka piesaistīt, tā saucamo Eiropas naudu, bija iespējams.
Diemžēl 2017. gada 28.septembra Alojas novada domes ārkārtas sēdes lēmums nav bijis tālredzīgs un ieguldītā nauda nav tikusi izmantota efektīvi, kā rezultātā katlumājā ir bijušas avārijas situācijas un siltumapgādes pārrāvumi. Bažas arī rada iespējamie pārkāpumi iepirkuma procedūrā, kurā tika izraudzīts katla remontdarbu veicējs un vēlme nepiesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu.
Kā vēstulē iepriekš minēts, SIA “Alojas Novada Saimniekserviss” valdes loceklis I. Štelcs strādā pie dokumentācijas sagatavošanas, lai brīdī, kad finansējums būs pieejams, būtu sagatavots visu nepieciešamo dokumentu kopums, lai pieteiktos projektu konkursā. I. Štelcs apgalvo, ka, ja šāda iespēja nebūs, uzņēmuma vadība lems par finansiālas palīdzības lūgšanu no pašvaldības…”

   Atbilde satur klaji melīgu informāciju un izrauta no konteksta, tāpēc vēlreiz paskaidroju abiem domes lasītnepratējiem – uz to brīdi jūsu tā saucamā “Eiropas nauda” nebija pieejama un lai saremontētu avarējušu katlu bija jārīkojas maksimāli ātri! Avārijas situācijas veidojās tāpēc, ka gadiem netika ieguldīta nauda katlumājas modernizācijā un vēlreiz – avārijas neskāra tos mezglus, kurus atjaunoja remonta laikā! Tā kā abu melotāju tehniskās zināšanas ir stiprā bērnu dārza līmenī, tad par šiem meliem nav jābrīnās! Katlumājas tehniskais stāvoklis un nepieciešamās investīcijas jau tika iztirzātas gadiem ( arī tad kad patiešām bija pieejamas Eiropas naudas) , bet nekas netika darīts lietas labā. Tad nu tagad atrasts vainīgais, kurš atļāvās beidzot pieņemt lēmumu un rīkoties!

   Tā brīža opozīcijas deputāti visādi centās aizkavēt remonta veikšanu, tēlojot ārkārtīgi norūpējušos par novada labklājību. Man, kā domes vadītājam, bija jāpieņem lēmums krīzes situācijā.  To, diemžēl, nesaprata šī brīža pozīcijas deputāti, kuri šobrīd šķiežas ar domes naudu pa labi un pa kreisi. Pietiks muldēt un mānīt cilvēkus! Laiks abiem labi apmaksātajiem un visādi citādi nodrošinātajiem pasaciņu stāstītājiem ar darbiem parādīt rūpes par novadu. Pagaidām darbi nav redzami. Ja V. Bārda vēl šad tad kaut ko padara, tad J. Rācenis – tukša vieta, par kuru iedzīvotāji samaksājuši jau virs 10 tūkstošiem  EUR algā vien, plus domes transports tiek no viņa puses lietots kā privātais.

Tādi nu tie pīrādziņi! 🙂

P.S. Pēc raksta izlasīšanas, pieļauju, ka J. Rācenis atkal skries pa domi un meklēs Ētikas kodeksu. 🙂 Palasi gan to!  Pamācies burtiņus! 🙂

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.