Nekaunības virsotne jeb nabaga trūkumcietēji – domes priekšsēdētājs un vietnieks.

Sveicināti novadnieki.

         Laika prognozes un kalendārs liecina, ka drīz jau pavasars’! Reizē ar sniegu nokūst arī asfalts no ceļiem un ielām, jo ,kā zināms, laba manta pa zemi nemētājas!

    Kā jau katru gadu, arī domē tiek veidots budžets un tas jāpieņem deputātiem  balsojot.  28. februāra domes sēde tam arī tika veltīta. Jāsaka liels paldies cilvēkiem, kuri pie šī dokumenta strādāja un, neskatoties uz šķietamo bezcerību un domes vadības pēkšņajām iegribām , sastādīja šo dokumentu. Es vēlos pateikties ikvienam domes darbiniekam, un jo īpaši ekonomistei Mudītei Treimanei un bijušajam izpilddirektoram Ivaram Ķiksim,  par paveikto.

      Diemžēl, nākas atzīt to, ka ZZS smaka no domes vēl nav izvējota un piekoptā politika joprojām dzīvo un uzvar.  Man nācās balsot pret budžetu! Kāpēc? Tāpēc, ka V. Bārdas un savu vēlētāju nodevēja J. Rāceņa galvenā interese ir piepildīt savu kabatu, palielinot algu tikai sev! Savukārt, darbiniekiem tiek solīts “paskatīties” pēc 1. jūlija, jo “varbūt varēs”pacelt algas par veseliem 3%   ( ņemot vērā algu līmeni – tas ir no 15-25 EUR ) pārējiem darbiniekiem. Lielāka cūcība nav piedzīvota sen un izskatās, ka tā kļūst par normu domē! Pēc domes sēdes man nācās uzklausīt darbinieku sašutumu. Tie nesakarīgie šļupsti par to, ka viss ir likumīgi un valsts jau noteikusi lielāku vidējo algu, kas ļauj noteikt viņiem lielāku algu, neiztur kritiku. Būtu pilnīgi normāli, ja abi dīkdieņi tomēr solidarizētos ar darbiniekiem un pagaidītu gada vidu, lai “paskatītos” kopīgi par algas pacelšanu. Daļa deputātu nolēma , ka V. Bārdam pienākas + 150 EUR pie jau esošās algas ( vecā alga -1904 EUR  , jaunā alga -2053 EUR brutto) un Rācenim + 100 EUR ( vecā – 1535 EUR , jaunā – 1637 EUR brutto).! Acīmredzot, kundziņiem, pie jau apmaksāta telefona un auto pie pakaļas, gribās dzīvot šiki! Man neskauž alga cilvēkiem, kuri to ir pelnījuši. Diemžēl, abi šie tipāži ir pilnībā sagrāvuši visu ko vien var sagraut, arī cerību, ka novads varētu uzplaukt! Vai tas, ka novadu pamet labi speciālisti, neliecina par problēmām ar darba apmaksu!? Ja pārējie novadi ļoti cenšas noturēt savu speciālistus, tad Alojas novada domes spicei dziļi vienalga, kas notiek ar darbiniekiem. Tā vietā, lai risinātu novadam svarīgus jautājumus, V. Bārda vazājas pa ārzemēm, tēlojot speciālistu jomās, par kurām ir tikai aptuvena nojausma. Braukāšana pirmsvēlēšanu laikā pa dažādiem novadiem, arī nav devusi nekādus labumus, vismaz novadam ne! Arī neskaitāmās tikšanās, kuras mums tiek uzskaitītas domes sēdēs, nav rezultējušās ar kādiem taustāmiem rezultātiem. Savukārt, J. Rācenis vispār uzšķauda darbam un veikli imitē savu svarīgumu. Neviens solītais dokuments vai viņa pienākumos ietilpstošo darbu rezultāts nav redzēts. Ja nu gadās izspiest no sevis kādu “izcilu” garadarbu, tad tas ir tik diletantisks un nepretendē uz nopietna dokumenta statusu. Diemžēl, arī daļai deputātu bija pieņemama šāda algu politika, kas liecina par pilnīgu vienaldzību par darbiniekiem.

    Nākošā lieta, kas mani satrauc! Alojas Ausekļa vidusskolas remonts. Nepietiek ar to, ka V. Bārda novilcināja pārbūves projekta nodošanu ar pēkšņām iegribām par papildus autostāvietu izbūvi pie skolas un murgainā sapnī izsapņoto peldbaseina iespējamo pieslēgšanu komunikācijām, kas iekavēja šo lietu vēl vismaz par 4 mēnešiem. Tad vēl stresainā un nepārdomātā procesu dzīšana uz priekšu ar saukli – jāpaspēj remonts pabeigt uz 3X3 nometnes laiku! Lai gan speciālisti brīdināja, ka tik īsā laikā nav iespējams remontu pabeigt – lēmumi tika izdarīti steigā un bez analīzes.  Nepatīkamākais, ka 3X3 nometnei norises vieta ir atteikta. Tādēļ, ka remontu patiešām nevarēs paveikt laikā, jo radušās arī papildus problēmas, kuras konstatētas demontāžas laikā! Diemžēl V. Bārda un pozīcijas deputāti nevēlējās par to padomāt, pirms pieņemt sasteigtus lēmumus. Nākošais un būtiskākais klupšanas akmens varētu būt fakts, ka Finanšu ministrija uzstāda jaunus noteikumus kredītu ņemšanai Valsts Kasē. Ja piepildīsies scenārijs par vismaz 25% līdzfinansējumu no pašvaldības puses, tad negribas uzburt ainiņu skatam par izjaukto skolas ēku, tiesvedībām ar celtniekiem un visām no tā izrietošām problēmām. Es tiešām negribētu to piedzīvot, bet scenārijs ir pilnīgi reāls. Ja FM panāks šādus kredīta noteikumus, tad Alojas domei būs jāatrod ~350000 EUR, kas ir gandrīz 10% no pašvaldības budžeta. Tādas naudas domei NAV! Vienkārši – NAV! Pavisam-NAV! Arī paskatīties pa kontiem nav vērts – NAV! Lai gan pastāv viena iespēja – slēgt lielu daļu pašvaldības iestāžu, atņemt brīvpusdienas bērniem, dažādus pašvaldības pabalstus novada iedzīvotājiem. Samazināt algas ( ak jā, aizmirsu – algas nekādā gadījumā nedrīkst samazināt V.Bārdam un J.Rācenim!), samazināt darbinieku skaitu. Taču tas viss neradīs naudas līdzekļus rīt uz pusdienas laiku. Šobrīd remonts turpinās un celtnieki  strādā uz goda vārda un par savu naudu. V. Bārda domes sēdē gan apmierināti dūdoja, ka viņš visu sakārtos un jau bijis vizītē Valsts Kasē un kur tik vēl ne. Tāds sīkums bet viņš aizmirsis, ka ZZS vairs nav pie varas un visi resnie runči patriekti no siltajām vietiņām. Ir cita politiskā realitāte un tā nav glaimojoša pašvaldībām un “sarunātājiem”.  Diemžēl novadam nav plāna “B”. Vismaz par tādu nav dzirdēts.

   Tā kā V.Bārda apguvis ārzemju pieredzi un uzsācis jaunas atrakcijas videouzrunas veidā pēc domes sēdes, tad gribētos, lai teksts, kas tur tiek runāts, būtu vismaz patiess pilnībā un, kaut mazliet, gramatiski pārdomāts.  Citādi rodas sajūta, ka iedzīvotājus uzskata par galīgiem muļķiem.

      Noslēgumā vēlos apelēt pie abu domes “vadoņu” kauna sajūtām un aicināt pārstāt darba dienas laikā, kopā ar līdzjutējiem, lietot alkoholu tik iecienītajā Mieriņa! Cilvēki, kuri strādā, pelna naudu un maksā nodokļus, ar pretīgumu skatās un uztver jūsu izdarības! Jūs algu maksā nodokļu maksātājs! Arī par to brīdi, kamēr uzdzīvojat. Domes sēdes kā arī citi notikumi vienmēr noslēdzas ar  kārtīgu iedzeršanu un šis fakts jau izskanējis ārpus novada!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.