Pasaka par bērnudārzu.

Sveicināti novadnieki.

   Šodien (04.06.19.) ņēmu dalību bērnu vecāku rosinātajā sapulcē, ar domes amatpersonu piedalīšanos, par Puikules bērnudārza likteni.

   Kārtējo reizi nācās pārliecināties, ka eksistē divas paralēlas pasaules. Viena pasaule dzīvo domes priekšsēdētāja galvā, otra – reālā ikdiena Puikulē. Savas neizdarības un paša vaina par neizpildītiem solījumiem tika novelta uz visu iespējamo – tikai ne uz neizlēmību un “lieliskā astotnieka” nespēju domāt ilgtermiņa un tieši bērnu labā! Kas tik viss netika pieminēts, lai mēģinātu attaisnot to, ka solījumus vairāku gadu garumā var nepildīt dēļ valdības ilgstošas neizveidošanas, dēļ Valsts kases kreditēšanas politikas maiņas, dēļ tā ka neesot bijis pie varas utt., utjp !? Vainīgi bija visi! Izņemot viņu -sapulcīšu, garrunāšanas un nekonenolemšanas čempionu. Atļāvās atgādināt, ka viņš lūk, nebūdams pie varas, aktīvi iestājies un cīnījies par Puikules bērnudārza remontu. Diemžēl, šajā varoņteikā tiek noklusētas vairākas lietas, kuras nav nemaz tik varonīgas. Tā vietā, lai piedāvātu savus risinājumus, tika pieprasītas neskaitāmas analīzes, redzējumi un visādi citi, viņaprāt, svarīgi dokumenti, kurus pat nejēdza izmantot un pēc pavisam īsa laika tie paši jautājumi atkal tika jautāti vēl un vēl, tādējādi kavējot remonta uzsākšanas procesu. Tiekot pie tik ļoti kārotās varas, par kuru sapņoja visu laiku kopš no amata nomešanas brīža iepriekšējā sasaukumā,  vairs netika manīta īpaša koncentrēšanās uz Puikules bērnudārza projektu. Darbinieki strādāja un centās izdarīt visu, kas bija uzdots. Bet atkal jau tas pats stāsts, kas ar Alojas Ausekļa vidusskolu – laiks tika novilcināts, lēmumi netika pieņemti un šīs pasākums nebija viņa prioritāšu sarakstā. Sapulcē teikt , ka viņš visu laiku virzījis šo projektu – ir muļķības un paša izsapņotie varoņdarbi.

   Piepildījās manis teiktais domes sēdē kad tika pieņemts lēmums par Puikules bērnu dārza remontu. Tā būs zemē nomesta nauda, kura tiks ieguldīta remontā nevis bērnos un kārtējo reizi tiks realizēts projekts, kura dzīvotspēja nebūs mērāma desmitgadēs. Kā jau uzsvēru savā uzrunā šodienas sapulcē, visi pieredzes braucieni, uz kuriem ir dikti čakls domes priekšsēdis, ir pilnīgi nederīgi, jo no šiem braucieniem vienīgais pienesums ir viņa plātīšanās ar to  ar ko ticies un ko nu ir teicis. Novada iedzīvotājiem šie braucieni atnesuši absolūtu nulli rezultātos un izdevumus domes kasē. Šobrīd Puikules bērnu vecāki ir pamatoti nikni uz domes vadību. Jo solījumi tika bārstīti nepārtraukti gan par bērnu dārzu , gan citām, puikuliešiem svarīgām, lietām.  Diemžēl tas viss palicis solījumu līmenī. Tagad tiek pieliktas visas pūles, lai savas neizdarības piesegtu ar aizbildinājumiem, ka , lūk , sliktā opozīcija raksta visādas vēstules ministrijām, kuras kavējot  “lielā lietu kārtotāja” iespējas sarunāt novadam svarīgas lietas un , ka opozīcija negribot , lai novads saņem naudu un ir ieinteresēta, lai nebūtu remonts ne Alojas skolā, ne Puikules bērnudārzā. Te kārtējo reizi pierādās fakts par to, ka V. Bārda nespēj saprast vienu lietu – nevajag vārīt “sūdus”un tad arī opozīcijai nenāksies vērst ministriju uzmanību uz nelikumībām viņa darbībās. Šobrīd viņš iedomājas sevi par karali un, absolūti nerēķinoties ar pārējo deputātu viedokli, rīkojas bezatbildīgi un nelikumīgi. Vai par to būtu jāklusē!? Vai būtu jāklusē, ka skolas remonts aizkavējās dēļ viņa paša iegribām par papildus stāvlaukumu pie skolas un papildus darbiem pie siltumapgādes sistēmu iespējamo pieslēgšanu plānotajam baseinam? Tas, ko viņš šodien stāstīja par prasībām pēc papildus stāvlaukuma ir pilnīgākie meli! Un tikai viņa vainas pēc skolas remonts ir tur kur tas ir šobrīd! Jau gadu atpakaļ varēja i kredītu skolai dabūt, i šobrīd jau skolnieki mācītos izremontētā skolā. Diemžēl varaskāre un ambīcijas ņēma virsroku un nu ir tā kā ir. To var apliecināt ikviens darbinieks, kurš saistīts ar šo projektu.  Ja viņš atļaujas interpretēt un izmainīt domes lēmumus pēc sava prāta – tas nozīmē, ka mums visam tam jāpiekrīt!?  D.Vilnes atcelšanas iemesls bija viņas parakstīta vēstule ar jautājumu par ministrijas viedokli par iespēju pārcelt pieminekļa vietu, atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm. Šī vēstule nekādi neietekmēja ne domes budžetu, ne uzņēmās kādas saistības. Savukārt, pats V.Bārda šobrīd ar saviem lēmumiem ir iedzinis novadu lielos parādos un joprojām turpina to darīt, parakstot un sūtot uz ministrijām dokumentus, kuri paredz papildus saistības novada budžetam. Jāpiebilst, ka domē deputāti par to nav lēmuši. Te nu ir tas V.Bārdas fenomens – norādīt uz citu kļūdām un aizrautīgi censties pierādīt cik nu tie citi rīkojušies nepareizi, taču pats dara daudzkārt novadam bīstamākas darbības un to pasniedz kā varoņdarbu!

   Apzinos, ka manis rakstītais nekādi neuzlabo esošo situāciju Puikulē bet tautai savi varoņi jāzina. Es joprojām uzskatu, ka Puikulē Alojas novada dome var atrisināt bērnu dārza telpu jautājumu ar to projektu, kuru pielieto visā pasaulē kur tiešām domā, nevis tikai runā, par bērnu interesēm! Joprojām palieku pie pārliecības, ka moduļu māju sistēma ir vispiemērotākā šajā gadījumā. Uzskatu V.Bārdas repliku par pilnīgi muļķīgu, ka viņš nepieļaušot bērnu izvietošanu celtniecības vagoniņos! Tas liecina, ka varoņteikas par viņa “pieredzes apmaiņām” ir meli un liecina par pilnīgu atrautību no reālās dzīves un plakanu domāšanu. Pēc viņa teiktā, izrādās, ka gadu desmitiem pielietotā moduļu metode Skandināvijas valstīs sabiedrisko ēku sektorā ir pilnīgu idiotu izdomājums un Alojas novads nekad nenolaidīsies šo atpalikušo valstu līmenī.

   Protams, Latvijā arī ir vietas , kuras tomēr nolaižas Skandināvijas valstu līmenī un atļaujas izmantot šo iespēju, ko sniedz moduļu sistēmas. Pielikšu kādas saites uz interneta resursiem, lai iedzīvotāji var paši palasīt, kas notiek šajā segmentā.

“Atpalikušo un nežēlīgo” pašvaldību informācija, kuras nolēmušas bērnus salikt “celtniecības vagoniņos”!

Ķegums,     Būvnieki Ķegumā      PII Gaismiņa Ķegumā,

Babīte, pirmais Baltijā moduļu PII risinājums.

Saulkrastu novads

Tukuma novads

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.