Paveiktais domē līdz 08.septembrim

Labvakar novadniekiem.

Paskrējis jau kārtējais laika posms un vēlos mazliet pastāstīt par notikumiem domē.

Pirmais un svarīgākais – Puikules ūdensapgāde savesta kārtībā un ir pamats optimismam, ka vairāk problēmu nebūs. Palikuši tikai daži darāmie darbi pie tā, lai viss būtu kārtībā un droši. Vajadzīgs jauns ūdenssūknis un jāmaina vadības automāts. Sūknis jau ir pasūtīts un automātika arī ir pieejama. Esošais sūknis vēl var kādu brīdi kalpot, bet rezervē jauns būtu jātur.

Otrais – Alojas katlu māja. Šim projektam ir pastiprināta kontrole no manas un Aivara Krūmiņa puses. Līdz šim viss notiek pēc plāna un nākošnedēļ jāuzsāk reālus darbus pie katla remonta. Maza aizķeršanās iznākusi ar dažām krāsns detaļām, kuras tika izgatavotas Tallinā. Taču nu viss ir uz vietas un darbi var sākties.

Trešais – pēc plāna tiek veikti arī pilsētu un ciemu ielu apstrāde ar šķembiņām. Īpaši vēlos uzteikt Latvijas Autoceļu Uzturētāju, kuri apstrādāja Limbažu ielu. Jāsaka paldies dabu vadītājam par to, ka ieklausījās mūsu vajadzībās un salāpīja bedri pirms dzelzceļa pārbrauktuves, uzliekot papildus asfalta kārtu. Gribētos gan norādīt tiem šumaheriem , kuri joprojām cenšas “nogriezt” līkumu un brauc pa svaigi uzbērto grants klājumu līkuma iekšmalā, ka asfalts ir pietiekami plats un līdzens, lai nebūtu nepieciešamība demonstrēt savu prasmi atrast ideālo trajektoriju. Ceru, ka ieklausīsies vismaz kāds! Vēl plānā ir uzlabot virskārtu Valmieras ielā. Jāsaka gan, ka ar šķembiņām, diemžēl, nevar padarīt ielas ideāli gludas, taču bedru veidošanās būs novērsta. Arī Staicelē cauri centram iela ir uzlabota ar šķembiņām. Turpmāk daudz nopietnāk pievērsīsim uzmanību visiem ceļu un ielu remontiem, lai iztērētā nauda nestu maksimālu labumu.

Ceturtais – Alojas bērnudārzs tika pie ūdens un kanalizācijas pieslēguma no pilsētas tīkliem. Tas ir liels ieguvums iestādei. Te čakli darbojās Woltec vīri. Darbs paveikts kvalitatīvi!

Piektais – intensīvi tiek strādāts pie ugunsgrēka un apsardzes signalizācijas ierīkošanas. Šis darbs bija pamests novārtā jau vairākus gadus un nu nākas iespringt lai paveiktu visu nepieciešamo.

Sestais – Staiceles skola tika pie brīnišķīgi izremontēta dabas zinātņu kabineta. Visas skolas tiks arī pie aprīkojuma gan dabas zinātņu kabinetiem , gan datoriem.

Ir noteikti vēl kādi paveiktie darbi , kas nav šeit uzskaitīti. Mani patiesi iepriecina tas, ka šobrīd  tiek risināti daudzi saimnieciski jautājumi. Tie ir redzami iedzīvotājiem un virzīti uz to, lai iztērētie naudas līdzekļi dotu labumu pēc iespējas lielākam iedzīvotāju pulkam.

Šajā posmā sanāca arī saskarties ar problēmu, kas saistās ar ceļu greiderēšanu. Ja Alojā varēju pats personīgi kontrolēt darbus un kvalitāti, tad Braslavā es uzticējos pārvaldniecei un cerēju, ka arī tur izdosies viss godam. Diemžēl, greiderējot darba veicēji pieļāva dažas kļūdas un tās tika ar viņiem pārrunātas. Cerams, ka turpmāk vairs nebūs tādu problēmu. Vēlos gan likt pie sirds dažiem pašvaldības ceļu lietotājiem, ka ceļi nav paredzēti mājlopu intensīvai pārvietošanai un piesārņošanai ar kūtsmēsliem.  Vēl joprojām ir daudz ceļu, kuru stāvoklis ir neapmierinošs. Taču pakāpeniski plānojam darbus pie to uzlabošanas.

Darbu domē sācis izpilddirektors Ivars Ķiksis, un no 11.09. darbu uzsāks SIA Alojas novada Saimniekserviss valdes loceklis Ingus Štelcs. Vēlu abiem labas sekmes darbos!

Sācies jaunais mācību gads un tas iezīmējas ar pārmaiņu gaidām. Joprojām dažādi plāni no valsts puses virmo gaisā. Ceru, ka skolu direktori arī nopietni seko šīm vēsmām un gatavi jauniem izaicinājumiem. Tikai no pašiem vien ir daudz kas atkarīgs. Vairs nevar strādāt pa vecam un paļauties uz to, ka kāds kaut ko pienesīs uz zelta paplātes.

Rezumējot sacīto – darbs rit uz priekšu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.