Programmas izklāsts. Drošība,komunālā saimniecība.

Mums patiesi rūp, lai iedzīvotāji justos droši!

Politiskās partijas KPV.LV Alojas novada domes deputātu kandidātu

Vēlēšanu programmas

paskaidrojošā daļa

 

-drošībā

1. līdz 2018. gadam izveidosim rīcībspējīgu pašvaldības policiju.

 • Beidzot ir jārīkojas un skaidri jāpasaka, ka šobrīd novadā nav pilnvērtīgi funkcionējošas pašvaldības policijas. Arī Valsts policija neplāno pastiprināt savu klātbūtni ikdienā. Mēs nekavējoties ķersimies klāt un atrisināsim šo problēmu, izveidojot pilnvērtīgi funkcionējošu pašvaldības policiju, kas atbilstu iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām.​​ 

2. sabiedriskās vietas aprīkosim ar videonovērošanu, lai uzturētu kārtību.

 • Videokameru uzstādīšana sabiedriskajās vietās nebūt nav kaut kas īpašs. Tas palielina drošības līmeni un ļauj ātri reaģēt uz notikumiem.​​ Kameras arīdzan palīdzētu pašvaldības policijai taupīt resursus un veikt pienākumus kvalitatīvāk. Šajā punktā minētās darbības ir cieši saistītas ar iepriekšējo punktu.​​ 

3. pilsētu un ciemu apgaismojumu​​ nodrošināsim visu diennakts tumšo laiku.

 • Pakāpeniski modernizēsim​​ apgaismes sistēmas apdzīvoto vietu centros.​​ Novads​​ īsā laikā​​ varēs​​ pāriet uz apgaismojuma darbošanos visu tumšo diennakts laiku. Apgaismojums ļaus iedzīvotājiem justies drošāk.

4. nekavējoties realizēsim satiksmes drošības plānu, kas paredz ielu un ceļu marķēšanu kā arī ceļa zīmju un apzīmējumu izvietošanu.

 • Pašvaldība bija pasūtījusi un tika izgatavots satiksmes drošības plāns. Diemžēl​​ domes vadībai tas nelikās pietiekami nozīmīgs, lai ķertos pie plāna realizācijas. Mūsuprāt,​​ tas darāms nekavējoties. Nav pieļaujama situācija, ka ceļa zīmes uzstādītas neatbilstoši pastāvošajiem standartiem, horizontālais​​ ceļa apzīmējums drīzāk izpelnās​​ sirreālistiska​​ mākslas darba nosaukumu nekā​​ pilda​​ tam paredzēto nozīmi. Mūsu​​ uzdevums paveikt darbus, lai autovadītāji, riteņbraucēji un kājām gājēji zinātu kur un kā braukt, vai​​ droši iet.

5. veidosim ciešāku sadarbību ar VUGD un atbalstīsim brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību.

 • Lai arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta brigādes atrašanās vieta ir Aloja, sadarbība un savstarpēja koordinācija ugunsnelaimes vai avārijas gadījumā ir nepietiekama. Mūsuprāt, būtu jāuzlabo apziņošanas sistēma, kas ļautu arī domes dienestiem laikus reaģēt uz notikušo nelaimi, sniedzot vajadzīgo palīdzību cilvēkiem. Uzskatām, ka kopīgi ar VUGD jāizglīto cilvēki par ugunsdrošības jautājumiem, lai novērstu ugunsnelaimes.​​ 

 • Uzskatām, ka noteikti jāatbalsta brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustība, kas ļautu jau laikus novērst lielākas nelaimes rašanos. Īpaši svarīgi pievērst uzmanību Staiceles pilsētai, kurā atrodas daudz ēku ar koka apbūvi, kas veicina ātru uguns izplatīšanos. Arī šeit būtu svarīgi veikt apmācības iedzīvotājiem un brīvprātīgo​​ ugunsdzēsēju​​ biedrība noteikti var kalpot kā​​ domes palīgs šajos jautājumos. Arī citās novada vietās atbalstāma šī brīvprātīgā kustība.​​ 

-komunālajā saimniecībā​​ 

1. līdz 2017. gada beigām, sadarbībā ar SIA “Alojas Saimniekserviss”, sagatavosim pamatotus komunālo pakalpojumu tarifus.

 • Šobrīd gandrīz ikviena novada iedzīvotāja galvenais rūpju iemesls ir komunālie tarifi un saņemtā pakalpojuma kvalitāte.​​ Tika liktas cerības, ka,​​ trīs gadus atpakaļ,​​ izveidojot jaunu pašvaldības uzņēmumu, izdosies sakārtot komunālo saimniecību. Taču gan uzņēmuma vadītāja, gan domes priekšsēdētāja, kurš pārstāvēja partiju LZS, destruktīvā darbība noveda pie šī brīža situācijas. Uzņēmums novests ļoti smagā finansiālā stāvoklī, tarifu aprēķini ir juceklīgi un nepamatoti. Mēs rīkosimies nekavējoties! Jāsaprot problēmu cēloņi un tie jānovērš. Par to, ka uzņēmums šobrīd piedzīvo grūtības, pie atbildības tiks saukti cilvēki, kas to nav pienācīgi kontrolējuši vai vadījuši. Mēs liekam lielas cerības uz jauno SIA​​ “Alojas​​ Saimniekserviss”​​ vadītāju, kurš, mūsuprāt, spēs profesionāli sakārtot uzņēmumu un iedzīvotāji varēs saņemt kvalitatīvus pakalpojumus par pamatotām cenām.

2. sistemātiski veiksim pašvaldības dzīvokļu tehniskā stāvokļa uzlabošanu, paredzot gan kosmētiskos remontus, gan iekšējo sistēmu uzlabošanu.

 • Nekavējoties jāizbeidz prakse, ka,​​ pašvaldībai pārdodot mežus​​ vai nekustāmos īpašumus, saņemtā nauda tiek notērēta nelietderīgi. Mūsu uzskats ir, ka naudai jāatgriežas pašvaldības​​ piederošajos​​ nekustāmajos īpašumos. Tas ir, jāveic pašvaldībai piederošo dzīvokļu remonti, komunikāciju nomaiņu un vispārēja īpašuma stāvokļa uzlabošana. Nav pieļaujama situācija, ka naudas līdzekļi tiek​​ izlietoti dažādu pirkumu veikšanai, kas nenes labumu pašvaldības īpašumu nomniekiem.

3. atbalstīsim iedzīvotāju īpašumu pieslēgšanu ūdens un kanalizācijas sistēmām, kur tas ir pieejams.​​ 

 • Novada dažādās apdzīvotajās vietās ieguldītas lielas Eiropas savienības investīcijas. Diemžēl, vājās kontroles un zināšanu trūkums var novest pie tā, ka pašvaldībai nāksies daļu no investīcijām segt no kopējā budžeta. Tas notiks tādā gadījumā, ja netiks izpildīti investoru uzstādītie sasniedzamie rādītāji. Gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem jāizprot šīs lietas nopietnību. Jārod risinājumi jaunu klientu piesaistei izbūvētajām ūdens un kanalizācijas sistēmām. Jāsakārto uzbūvētie objekti tā , lai to darbība būtu ilgmūžīga un efektīva. Mēs uzskatām, ka domei jāpiesaista pēc iespējas vairāk gan naudas, gan cilvēkresursu, lai atrisinātu šī brīža problēmas. Lielākais un nozīmīgākais paveicamais darbs būtu​​ izbūvēt Staicelē jaunu ūdens un kanalizācijas sistēmu. To var paveikt, bet piepūle​​ būs​​ nepieciešama.

4. piesaistīsim finansējumu komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai visā novadā.

 • Turpināsim iesākto darbu pie SIA​​ “Alojas​​ Saimniekserviss”​​ darba kvalitātes uzlabošanas un,​​ apzinot kritiskās vietas, piesaistīsim visus​​ ​​ līdzekļus, lai pēc iespējas mazāk iedzīvotāji izjustu neērtības no tā, ka tehnisku problēmu dēļ nav pieejams ūdens,​​ vai kanalizācijas novade ir kritiskā stāvoklī.

5. darīsim visu iespējamo, lai Staicelē būtu jauna un moderna ūdens un kanalizācijas sistēma,​​ 

 • Staiceles pilsētas iedzīvotāji ir pelnījuši cilvēka cienīgu dzīvi. Kvalitatīvam ūdenim jābūt pieejamam ikvienā vietā. Nepieņemami, ka joprojām​​ visās apdzīvotās vietās​​ ir mājas, kuru dzīvokļos joprojām nav tualešu. Pirms novadā plānot celt kādu lielu objektu, vispirms vajag padomāt par​​ naudas lietderīgu ieguldīšanu.

6. turpināsim tranzītceļa un pilsētas ielu atjaunošanu.

 • Staiceles tranzītceļš tiks pabeigts un atjaunots visā plānotajā apjomā.​​ Arī pilsētu un ciemu ielas saņems savu daļu finansējuma, lai varētu savest tās kartībā. Mūsuprāt ir ļoti svarīgi, kopā ar Kocēnu novada​​ domi un Latvijas Valsts ceļiem, realizēt ceļa atjaunošanu posmā Ozolmuiža - Dikļi. Uzskatām, ka Ozolmuižas attīstībai, šis ceļš ir vitāli nepieciešams! ​​ Turpināsim sarunas ar Satiksmes ministriju par Ziemeļu stīgas projektu, t.i Staicele - Mazsalaca posmu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta pašvaldību ceļiem, kuru noslodze ir liela. Nav pieļaujama situācija, ka ceļš ir neizbraucams jebkurā laikā tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo pie šī ceļa. Dažādu kravu pārvadātājiem būs jārēķinās ar iedzīvotāju prasībām.​​ Ceļu uzlabošanas darbus aicināsim veikt kvalitatīvi un šo lietu ļoti pamatīgi​​ uzraudzīsim un​​ pārbaudīsim.

Mums ir svarīga ikviena cilvēka labsajūta.​​ 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.