Programmas izklāsts. Uzņēmējdarbība.

Uzņēmēji ir svarīga sabiedrības daļa!

Politiskās partijas KPV.LV Alojas novada domes deputātu kandidātu

Vēlēšanu programmas

paskaidrojošā daļa

 

-uzņēmējdarbībā;

1. lai piesaistītu vietējo kapitālu, līdz 2019. gada decembrim izveidosim krājaizdevumu sabiedrību.

  • Šī doma jau tikusi lolota gadiem. Mēs patiesi ticam, ka kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība ļaus uzplaukt vietējiem uzņēmējiem, cilvēkiem piepildīt savus mazos sapnīšus un kopumā iegūs viss novads. Jau šobrīd ir izveidojies pulciņš cilvēku, kuri​​ gatavi iesaistīties. Mēs uzskatām, ka novada domei jābūt vienai no atbalstītājiem un jāsniedz visaptverošs atbalsts idejai. Noteikti būs vajadzīgi labi finanšu speciālisti, kuri vadīs sabiedrību. Mūsuprāt – kooperatīvajām krājaizdevu sabiedrībām pieder nākotne!​​ Jau reiz tās savu varēšanu parādījušas, Latviju padarot Eiropā par vienu no vadošajām lauksaimniecības produktu ražotājvalstīm! Mēs ticam, ka to varam izdarīt vēlreiz! Novadā jau ir piemērs tam, ka esam tuvu​​ pasaules​​ līderiem​​ bioloģiskās cietes ražošanā!​​ 

2. līdz 2018. gada decembrim sagatavosim novadā pieejamo attīstības iespēju, infrastruktūras un resursu datu bāzi, kura būs viegli pieejama jebkuram interesentam.

  • Pēdējā laikā no dažādu partiju mutēm dzirdam – ja mūs ievēlēs- mēs (dome) radīsim jaunas darba vietas! Tie visi ir tukši vārdi! Dome pati radīt jaunas darba vietas var tikai pieņemot darbā jaunus cilvēkus! Vai iedzīvotājiem to vajag? Mūsuprāt – nē! Lai novadā rastos jauni uzņēmēji, mums vajag viņiem sagādāt informāciju par to, kas pie mums ir pieejams. Kādas telpas, elektrības jaudas, ūdens un kanalizācijas​​ pieslēgumi. Zemes īpašumi, kuri​​ varētu būt izmantojami uzņēmējdarbībai. Un ne tikai pašvaldībai piederošie. Mēs aptaujāsim arī privātīpašniekus par vēlmi iekļauties kopējā​​ informācijas apritē. ​​ Tam visam jābūt pieejamam ikvienam​​ iespējamajam uzņēmējam. Novadam ir brīnišķīga iespēja attīstīt gan ražošanu, gan apkalpojošo sfēru uzņēmējdarbību. Zaļā veloceliņa projekts vien dos iespēju attīstīt dažādu pakalpojumu piedāvājumu velo tūrisma jomā. Mēs zinām, ka varam to paveikt!

3. aktīvi atbalstīsim vietējos uzņēmējus ārējo tirgu apgūšanā.

  • Līdz šim mēs esam dzirdējuši neskaitāmas runas un spriedelējumus par domes īpašo ieguldījumu savu uzņēmēju atbalstam. Teorētiski, tāds jau pastāv! Tikai tiem,​​ īpaši pietuvinātajiem,​​ uzņēmējiem. Pārējo intereses atstātas novārtā. Mūsu viedoklis ir tāds – jebkādos veidos, atbalstot ar finansējumu, palīdzot piedalīties izstādēs, aicinot rakstīt projektus, organizēt mācības par iespējām strādāt lielākos tirgos, jāstiprina novada uzņēmēju konkurētspēja.​​ 

4. atbalstīsim ikviena novada uzņēmēja iniciatīvu un rūpēsimies par uzņēmējiem pievilcīgas vides​​ un infrastruktūras​​ izveidošanu.

  • Svarīgi​​ atbalstīt ikvienu uzņēmēju pašā​​ darbības sākumā. Jau tā lielais risks un uztraukums reizēm bremzē pieņemt drosmīgus lēmumus. Mūsuprāt – domei jābūt reizē​​ gan​​ padomdevējam, gan atbalstam.​​ 

5. līdz 2018. gada decembrim izveidosim iedzīvotājiem izdevīgu pasažieru pārvadājumu sistēmu sadarbībā ar tuvākajām lielajām pilsētām un uzņēmējiem.

  • Vairāku gadu garumā​​ mēdījos dzirdam gaušanos,​​ no dažādu ierēdņu un darboņu puses, ka pasažieru pārvadājumi nav rentabli laukos un tiek meklēts iemesls slēgt regulāros ( ja tos tā var nodēvēt!) ​​ autobusu maršrutus. Mūsuprāt, pašvaldībai būtu skaidri jāpasaka, ka novada iedzīvotāju prioritāte ir ērti, ātri, un kvalitatīvi pasažieru pārvadājumi no novada līdz lielajām pilsētām- Valmieru, Limbažiem. Ja to nespēs izdarīt valsts struktūras, tad pašvaldība radīs iespēju to nodrošināt. Sadarbībā ar lielākajiem darba devējiem novadā, organizēsim darbiniekiem transportu ērtai nokļūšanai uz/no darba.

6. izveidosim reālu uzņēmēju un novada domes sadarbības padomi.

  • Domei ir svarīgi​​ visu novada uzņēmēju​​ viedokļi. Mēs pieliksim visas pūles, lai būtu iespēja ikvienam novada uzņēmējam paust savas domas un idejas. Sadarbības padomei jāstrādā konstruktīvi un uz abpusējas uzticības pamatiem.

7. sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, organizēsim kursus, lai novada esošie un topošie uzņēmēji spētu piedāvāt savus produktus/pakalpojumus atbilstoši mūsdienu standartiem un​​ tirgus prasībām.

  • Ikdienas darbos iegrimušiem, uzņēmējiem pietrūkst laika organizēt sev svarīgas mācības, kas ļautu paaugstināt uzņēmuma konkurētspēju,​​ ģenerēt​​ jaunu​​ ideju vai iegūt zināšanas, kas palīdz atrisināt kādu problēmu. Mēs varam​​ to izdarīt kopīgi. Domei ir svarīgi dažādos veidos palīdzēt saviem iedzīvotājiem!​​ 

8.​​ pārcelsim Alojas tirgu patērētajiem un tirgotajiem izdevīgā vietā. Izveidosim atbilstošas tirdzniecības platības Ungurpilī un Rozēnos.

  • Alojas tirgus jau sen nonācis viedokļu krustugunīs. Iepriekšējā vieta pie Rīgas ielas 4 bija ļoti bīstama no ceļu satiksmes viedokļa un neatbilda mūsdienīgām​​ tirgus prasībām. Arī šī brīža tirgus laukums nav ērts ne iedzīvotājiem, ne tirgotājiem. Atrodas nosacīti nomalē un nav līdz galam iekārtots, kā par to lēma deputāti. Mēs atbalstīsim tirgus nonākšanu atpakaļ Alojas centrā. Mūsuprāt, sakārtojot vidi un laukumu, tirgum jāatgriežas uz pašvaldības zemesgabala starp Rīgas ielas 2 un 4 numuru. Tas izdarāms ar minimāliem ieguldījumiem un neprasa ilgstošas procedūras.

  • Tirgus laukums Ungurpilī pie šķūņa jau ir kļuvis par šauru un arī apdraud iedzīvotājus no ceļu satiksmes viedokļa.​​ Izkopjot Vairogi 2 mājas apkārtni, varētu radīt pievilcīgu vietu tirgošanās vajadzībām. Pie reizes pašvaldība arī sakārtotu savu īpašumu. Mūsuprāt tas ļautu cilvēkiem justies droši iepērkoties.

  • Rozēnos tirgošanās pie veikala arī ir liels izaicinājums ne tikai pārdevējiem un pircējiem, bet arī garāmbraucošajiem autovadītājiem.​​ Mēs piedāvāsim sakārtot laukumu drošākā vietā un tikpat ērtā kā iedzīvotājiem, tā tirgotājiem. Drošība ir pirmajā vietā!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.