Programmas izklāsts. Vide un ārējā sadarbība.

Svarīgi zināt ikvienam.

Politiskās partijas KPV.LV Alojas novada domes deputātu kandidātu

Vēlēšanu programmas

paskaidrojošā daļa

 

-vide

1. pilsētvidi plānosim un​​ veidosim​​ tā, lai​​ atbilstu​​ vietu vēsturiskajam raksturam,​​ būtu baudāma estētiski un lietojama praktiski.

  • Mēs uzskatām, ka ikviena vieta jau vēsturiski veidojusies ar savu īpašo pievilcību. Domājot gan par novada iedzīvotāju, gan mūsu viesu labsajūtu, mūsuprāt, jāveic dokumentu izpēte un jāizceļ tās lietas, kuras raksturīgas katrai konkrētai vietai. Atbalstīsim nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju ierosinājumus vides sakārtošanai.​​ 

2. ​​ atbalstīsim bioloģiskās un ekoloģiskās saimniekošanas veidus.

  • Rūpējoties par novadu kā vietu, kur var dzīvot droši un veselīgi, atbalstīsim bioloģisko un ekoloģisko saimniecību darbību, attiecīgi samazinot nekustāmā īpašuma nodokļus. Veicināsim šo saimniecību darbību un palīdzēsim iegūt plašāku atpazīstamību un jaunus tirgus produkcijas noietam. Mūsuprāt – dabai draudzīgā saimniekošana ir novada nākotne un kapitāls.​​ 

3. rūpēsimies par atkritumu apsaimniekošanu un apkārtējās vides tīrību.

  • Pašvaldībai ir pienākums rūpēties par atkritumu apsaimniekošanu. Patreiz pašvaldība, kā viens no ZAAO īpašniekiem, atkritumu apsaimniekošanu veic izmantojot minētās organizācijas pakalpojumus. Jau šobrīd ZAAO nodrošina piekļuvi datu bāzēm, kur uzrādītas mājsaimniecības un atkritumu konteineru skaits un tilpums. Pašvaldībai īpaša uzmanība būtu jāpievērš tām​​ vietām, kur nav šo konteineru. Nav pieļaujama arī situācija, ka atkritumi tiek izgāzti dabā. Mēs panāksim to,​​ ka​​ zīmīgajās vietās,​​ kur tiek izgāzti atkritumi, uzstādīsim mobilās videokameras, lai noķertu un sodītu vides piemēslotājus.​​ 

4. veicināsim vides zinību apguvi.

  • Mūsuprāt, ļoti svarīgi jau no mazām dienām ieaudzināt jaunajā paaudzē sapratni par vidi, tās daudzveidību un sekām, kas rodas, ja cilvēks tajā iejaucas. Šeit nav jautājums tikai par atkritumu izmešanu,​​ bet gan arī par citām darbībām, kas atstāj​​ iespaidu uz apkārtējo vidi. Skolām jāveicina jaunatnes zināšanas vides aizsardzības jomā.

 

-ārējā​​ sadarbība

1. sadarbosimies ar apkārtējiem novadiem kopīgos projektos.

  • Jau šobrīd starp Alojas, Mazsalacas, Salacgrīvas un Burtnieku novadiem noslēgts līgums par savstarpējo sadarbību dažādās jomās. Šī iespēja, jau no līguma noslēgšanas brīža,​​ tiek izmantota ļoti vāji. Mūsuprāt, tas ir labs sākums, lai, apvienojot spēkus ar kaimiņiem, panāktu lielāku ietekmi gan valsts struktūrās, gan Eiropas mērogā. Burtnieku ezers un Salacas upe sniedz labu iespēju piesaistīt tūrisma, un ne tikai, biznesa interesi. Savukārt, tas​​ radīs jaunas darbavietas. Kompleksi strādājot, iespējams panākt ļoti labus rezultātus. Mēs to apzināmies un esam gatavi darīt!

2. aizstāvēsim Alojas novada sabiedrības intereses visās valsts institūcijās.

  • Novads un tā iedzīvotāji mūsu uztverē ir kā maza valsts. Katram novadam piemīt savas intereses, kuras izvirzījuši iedzīvotāji. Līdz ar to, pašvaldības vadībai jāspēj pārstāvēt novada iedzīvotāju viedokli ikvienā valsts institūcijā. Mēs to varam un zinām kā!

3.​​ atbalstīsim noslēgtajos starpnovadu un starpvalstu līgumos paredzētās aktivitātes.​​ 

  • Ikviens noslēgts līgums paredz darbību kopumu, kuru paveikt uzņēmušies līguma partneri. Mēs nešaubīgi pildīsim visus noslēgtos līgumus, kas dod pienesumu novadam un tā iedzīvotājiem.

4. izmantosim visas iespējas popularizēt novadu kā drošu un uzticamu partneri.​​ 

  • Šobrīd pastāv neskaitāmi veidi, kā veicināt sava novada un iedzīvotāju aktivitāšu popularizēšanu gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā, gan visā pasaulē. Mēs izmantosim visu iespējamos veidus,​​ lai padarītu Alojas novada vārdu atpazīstamu.​​ 

5. meklēsim jaunas sadarbības iespējas, lai piesaistītu novadam jaunus iedzīvotājus.

  • Pēdējais punkts programmā apkopo visu iepriekš rakstīto.​​ Cilvēks, ģimene, dzīves vieta un vide, labsajūta un drošība – tās ir lietas, kuras​​ mūsu saraksta cilvēki gatavi pārstāvēt, radīt, aizstāvēt un cīnīties, lai Alojas novads attīstītos! Nesolām gaismas pilis, tukšas lietas, neizdarāmus darbus! Mēs apliecinām, ka tāda ir mūsu PĀRLIECĪBA par novada nākotni un tā ir mūsu APŅEMŠANĀS to paveikt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.