Ūdensapgāde Puikulē.

Labvakar puikulieši.

Šovakar ap 21.30 biju Puikulē, lai pats savām acīm pārliecinātos par problēmas cēloni.

Neiedziļinoties sīkās tehniskajās detaļās , varu pateikt sekojošo – īslaicīga elektriskās strāvas padeves pārtraukšana ( kuru var nepamanīt, ja vērotu elektrisko spuldzīti) izraisa ūdens sūkņa vadības datora “uzkāršanos”. Tas arī ir iemesls biežajam ūdens padeves pārtraukumam. Lai pārstartētu datoru, nepieciešams uz 2-5 sekundēm pārtraukt strāvas padevi, lai dators varētu startēties normāli. Sistēmas darbību paralizē tieši  īsie, dažas milisekundes ilgstošie, strāvas pārtraukumi.

Lai novērstu sistēmas darbības pārtraukumus, nepieciešams ieguldīt 3500-4000 EUR . Šī summa sevī ietver gan jaunus filtrus, gan jaunu vadības sistēmu un arī efektīvāku ūdens sagatavošanas procesu. Dažas nedēļas atpakaļ Vilzēnos jau veicām sistēmas uzlabošanu. Šobrīd problēmu ar ūdeni tur nav. Ļoti ceru, ka Puikulē mums izdosies veikt šādu sistēmas uzlabošanu līdz novembrim-decembrim.

Vēlos arī iedrošināt komentētāju Ivi , kurš aktīvi darbojas, iznākt no skapja un nebaidīties no sava vārda nosaukšanas.

Es labprāt ar viņu parunātos par problēmām un iespējamiem risinājumiem.

Vēlos arī atbildēt viņa komentāram:

ivis
stobrlaksts@inbox.lv
212.3.192.96
Labvakar!Diemžēl atkal jāraksta par negatīvo.Šovakar Puikulē pazuda ūdens,avārijas dienestu sazvanīt jo telefons izslēgts.Totāls bardaks Alojas novadā.Mums ir tik daudz amatpersonu,izpilddirektori,vietnieki un tā tālāk…!Varbūt kāds uzņemsies atbildību par radušos situāciju?Būtu labs sižets raidījumam BEZ TABU,kā nevajag saimniekot novadā.Jauku nedēļas nogali tiem kas labi nomazgājušies!!!!!

Cienījamais Ivi. Novadā dzīve uzlabosies un tam ir divi scenāriji! Viens fantastiskais, otrs reālais. Fantastiskais – atbrauks Bez Tabu , izsunīs visu novada vadību , gan jau arī pašam sūdzētājam tiks, pasniegs to šova veidā un dzīve Puikulē aizrullēs vienkārši superrrrrr!!!! Reālais variants – atlidos marsieši un sakārtos visu novadā.

Bet ja nopietni – tad , piekrītu, jāuzlabo Saimniekservisa komunikācija ar iedzīvotājiem, jāsaved kārtībā ūdens sistēma. Arī iedzīvotājiem aktīvi jāiesaistās Puikules vides sakārtošanā. Bez tabū atbrauks un aizbrauks, marsieši nebūs noteikti, bet mums pašiem ir jāstrādā kopā, lai atrisinātu problēmas.  Neviens cits no malas to nedarīs! Tāpēc, pirms klaigāt par to cik amatpersonu kur tik visur nav, vajadzētu padomāt kā konstruktīvi un bez bļaušanas atrisināt problēmas.

Ceru, ka  Puikule tomēr paspēja nomazgāties un ūdens pietika visiem. Ja nu gadījumā neviens no Saimniekservisa nav sazvanāms, tad mans telefons vienmēr ir man pa rokai.  Kā varēšu – tā līdzēšu!

Ja tas var sniegt kādu mierinājumu – atvainojos iedzīvotājiem domes un Saimniekservisa vārdā par ūdensapgādes traucējumiem. Mēs apņemamies novērst sistēmas darbības traucējumus iespējami īsā laikā.

 

 

6 atbildes “Ūdensapgāde Puikulē.”

    1. Labrīt. Tāda nu ir valsts politika, ka iepirkumos jāizvēlas lētākais piedāvājums un reizēm sastopamas situācijas kad nākas nobrīnīties par to, ko tik nepamanās iesmērēt. Puikules gadījumā ūdens sagatavošanas sistēma ir iesmērēta. Jo tik nepārdomāti risinājumi noteikti nebūtu pieņemami nevienam no mums , kurš par to maksātu savu naudu. Pāris nedēļas atpakaļ Vilzēnos jau bijām spiesti nomainīt šādu pašu sistēmu. Šobrīd tur ūdenspadeve ir būtiski uzlabojusies. Manuprāt, tāds pats ceļš ejams arī Puikulē. Te nevar vainot doms darbiniekus, jo sistēmas neuzstāda viņi. Šobrīd visi domes pasūtītie projekti tiek uzraudzīti un netiek pieļauta situācija, ka varēs kaut ko iesmērēt.

    1. Labvakar. Šodien, piesaistos automātikas speciālistu, izdevās konstatēt pamata problēmas ūdens apgādes sistēmā Puikulē. Pirmā un būtiskākā – dziļurbumā esošais sūknis savu laiku ir nokalpojis un vairs nespēj saražot pietiekami daudz ūdens, lai uzturētu sistēmā spiedienu. Otrkārt – esošā spiediena vadības automātika nespēj tikt galā ar strāvas lēcieniem un “uzkaras”, tā nespēj atjaunot darbību patstāvīgi. Treškārt – atdzelžošanas sistēma vairs nepilda savas funkcijas, jo spiediens pirms filtriem un pēc tiem pārsniedz pieļaujamo robežvērtību. Risinājumi – pirmdien ieradīsies speciālists, kas sagatavos piedāvājumu jauna sūkņa iegādei. Vienlaicīgi arī piestrādāsim pie automātikas maiņas, lai tā kļūtu vienkāršāka un būtu spējīga tikt galā ar “kvalitatīvo” elektroenerģiju. Pie filtru maiņas arī piestrādāsim, lai puikuliešiem nebūtu jāsatraucas par ūdensapgādes pārtraukumiem.
      Ūdenstorni atjaunot vairs nav ekonomiski izdevīgi, jo tur nepieciešami lieli kapitālieguldījumi.

  1. Labdien!Paldies par aktīvo rīcību un izsmeļošo informāciju.Nekas netiktu rakstīts,ja būtu kur pazvanīt,nākošreiz zvanīšu Jums tieši ja nevarēšu ko sazvanīt un būs ļoti aktuāla problēma.Īsti nesaprotu ,ja aktīvi darbojos un rakstu komentārus,tad ir slikti,ja nerakstitu un viss būtu vienalga,tad būtu labi!!!!!Ko dotu tas,ja publicētu īsto vārdu problēma pazustu!?Jauku dienu!

    1. Paldies par viedokli. Taču vēlos aicināt cienīt arī tos cilvēkus, kuri strādā domē un tās struktūrās. Arī viņiem ir tiesības kļūdīties, bet neviens no viņiem nav pelnījis nicīgu attieksmi. Ja Jums ir fakti par kādu konkrētu darbinieku – lūdzu informēt mani e-pastā. Diezin vai Jums pašam patiktu, jā kāds Jūs nepamatoti apvainotu. Par sevi nesatraucos, esmu dzirdējis gana par sevi, taču neatstāšu bez ievērība nepamatotus pārmetumus ikvienam cilvēkam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.