Uzņēmēju dienas un kaislības ap to!

Pēdējo dienu notikumi liek domāt, ka novadā darbojas organizēta cilvēku grupa, kura cenšas visiem spēkiem pierādīt to, ka šī brīža domes vadība nav kompetenta un nespēj vadīt novadu. Izplatot melus un dezinformāciju pierunā novada uzņēmējus parakstīt dokumentu, kas satur, pirmām kārtām melus, otrām kārtām – grauj dažu ,iesniegumu parakstījušo, uzņēmumu publisko tēlu.

Konkrēti. Domē ir saņemts iesniegums,( Iesniegums pieejams šeit <<<” Uzņ.dienas ” >>>)kurā tiek ierosināts pārcelt Novada Uzņēmēju dienu (NUD) uz 2017.gada 17.novembri. Pamatojums , kāpēc vajag pārcelt NUD, ir vairāk kā jocīgs un tā vien ož pēc mēģinājuma paspēlēties politikas smilškastē!

Mazliet priekšvēstures par NUD. Bija nolemts, dažus gadus atpakaļ, ka Uzņēmēju dienas tiks rīkotas reizi divos gados, pavasarī. Arī par šī gada pasākumu bija zināms jau sen. Tas tika plānotas gan novada budžetā, gan pasākumu plānos. Var pārmest novada vadībai, ka darbs pie informācijas sagatavošanas netika sākts jau vismaz pagājušā gada novembrī, taču par to, ka tāds pasākums tiek plānots, zināja visi kurus tas interesēja. Informācija tika izplatīta gan deputātiem, gan Uzņēmēju padomei ( par šo veidojumu būs atsevišķs stāsts!). No visiem uzņēmējiem, kam būtu svarīgs datums kad tiek rīkots pasākums, es zinu tikai vienu, kuram tas varbūt patiešām ir ļoti nozīmīgi. Tas ir Aloja Starkelsen. Pārējie, manuprāt, ļaunprātīgi izmanto šo argumentu, lai pierādītu savu “krutumu”. Un vēl kāda nianse. Sākumā NUD tika plānots rīkot 15.aprīlī. Izrādās, ka novadā pēkšņi strauji pieaudzis kristietības paražu sekotāju skaits un Klusajā sestdienā esot grēks rīkot šādus pasākumus. Ņemot vērā šos neapgāžamos pierādījumus straujajam kristietības uzvaras gājienam, rīkotāji nolēma pārcelt pasākumu uz 22.datumu. Arī šis datums , izrādās, gandrīz vai iecelts svēto kārtā! Lielā talkas diena! Vai tiešām piemēsloto vietu satīrīšana ir svarīgāka par uzņēmēju iespēju parādīt sevi?! Nedomāju, ka vienas dienas kampaņa spēs pāraudzināt mēslotājus vai kā citādi mainīs apkārtējo vidi. Ja tā būs, tad tikai īslaicīgi! Tas ir ikdienas darbs, kad ikviens, ieraugot mēslotāju, būs tik drosmīgs un rīkosies, lai pārkāpēji saņemtu pelnīto sodu! Bet tas jau arī ir cits stāsts.

Kāds man rodas secinājums no visas šīs jezgas?! Katrai darbībai un notikumam ir uzvārds. To reiz teicis kāds domātājs! Arī šim iesniegumam ir uzvārds! Galvenais solists – Baiba Siktāre, bekvokālists – Valdis Bārda! Kāds tad ir šo cilvēku mērķis?! Manuprāt, maksimāli diskreditēt pašreizējo domes vadību, kā arī ,melojot un sagrozot informāciju, panākt viņiem vien zināmu rezultātu. Varbūt centieni pierādīt, ka V. Bārdam esot pie varas bija novada ziedu laiki un viņš ir gandrīz kā Laimes lācis?! Nevar noliegt, ka ir izdarīti arī labi darbi, taču tas nav viena cilvēka, bet gan kolektīvs darbs un veikums! Žēl, ka paliek nepateikts tas kā Laimes lāča izgājieni ietekmēja domes budžetu un darbinieku kolektīvu.  Iespējams, ka tāds ir šo cilvēku viedoklis par politiku, vēlēšanām un veidu kā sasniegt rezultātus?!

Gribētos ticēt, ka pārējie uzņēmēji tomēr atbalstīs NUD ar savu dalību, spēs uzrunāt gan vecus , gan jaunus ļaudis, parādīs sevi un uz citiem paskatīsies! Jāatmet politiskās intrigas un jādomā par novada kopējo attīstību. Katra diena, kas pavadīta cīnoties ar intrigantiem, tiek zaudēta kopējā mērķa sasniegšanai!

Par spīti visam – pavasaris tuvojas! J

2 atbildes “Uzņēmēju dienas un kaislības ap to!”

  1. Es domāju , ka katra iedzīvotāja gods ir piedalīties Lielajā talkā , un arī Jums Māri iesaku izkustēties svaigā gaisā starp centīgiem ļaudīm. Katram roka jāapieliek lai lielais darbs uz priekšu tiek, nevis tikai jāraksta blogi .

    1. Labdien. Liels paldies par Jūsu ieteikumiem! Es uzskatu, ka Lielā talka savu nozīmi ir zaudējusi. Kārtība jāuztur ikdienā, nevis kampaņveidīgi! Palasiet Raini! Rainis teica: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Tā vietā lai lasītu mēslus, kuru ar katru gadu paliek arvien mazāk, lietderīgi ir paveikt ko paliekošu. Ceru, ka arī Jūs spēsiet realizēties šajā dienā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.