Vai mūri svarīgāki par bērniem?

Labvakar visapkārt.

Mana pārliecība ir, ka deputāts savu darbu veic profesionāli un informāciju cenšas analizēt, lai pieņemtu izsvērtus lēmumus. Pasniegt savu viedokli kā jau pieņemtu lēmumu ir pārsteidzīgi un neprofesionāli.

Nevarēju nepamanīt, ka deputāti no NA ir skārusi mūza un viņa aprakstījusi FB tikšanos Puikulē par bērnu dārza likteni un telpām bērniem. Mani skumdina fakts, ka , tā vietā lai analizētu faktus un sagaidītu speciālistu veikto salīdzinājumu visiem trim variantiem, jau šobrīd izdara secinājumus un mēģina padarīt paveikto par farsu.

Vispirms par Muižu. Lai bērni varētu pavadīt savu bērnību gaišās , modernās, drošās un atbilstošās telpās – ieguldījumi vajadzīgi ievērojami. Cik? To mēs noskaidrosim saliekot visus skaitļus vienuviet, lai objektīvi izvērtētu visus variantus.

Šobrīd muižas telpas nav piemērotas bērniem. To es paužu kā manu personīgo viedokli. Arī pēc remontiem nekas dižs nemainīsies. Jo es nespēju saskatīt bērnu dārza nākotni šajās telpās. Apzinos, ka muižai ir sena vēsture, daudz patīkamu atmiņu un citas ēteriskas lietas. Taču, manuprāt , muižai jākļūst par tūrisma objektu ar visām no tā izrietošām lietām. Tā kā to dara citur Latvijā un pasaulē. Mēs šobrīd mēģinām uzturēt muižu par lielu naudu, ziedojot bērnu veselību un bērnības atmiņas. Lielās tantas un onkuļi  domā, ka bērni būs mūžam pateicīgi, jo viņi bērnību pavadīs lielā mājā, kur nav nekā viņiem pievilcīga. Man ļoti svarīgs būtu vecāku viedoklis šajā jomā. Ceru, ka viņi  to paudīs! Piekrītu viedoklim, ka remontos ieguldītā nauda jau zudībā neies, bet bērnu dārziem ir savas, stingrākas, prasības pret telpām, līdz ar to šī pielāgošana nesīs arī zināmus apgrūtinājumus vēlāk telpas izmantot citiem mērķiem bez kārtējās pārbūves.  Muižai nebūtu pareizi šobrīd veikt pārbūvi un jāmēģina tomēr to attīstīt kā tūrisma objektu, kas varētu ienest līdzekļus, kuri spētu segt muižas uzturēšanu. Papildus visam – muižas ārpuse prasa pamatīgus ieguldījumus, lai savestu kārtībā jumtu, tornīšus ( par kuru bīstamību ir norādījis Būvniecības Valsts Kontroles Birojs, remonts pēc provizoriskiem datiem varētu maksāt vismaz 100 000 EUR ) un visas inženierkomunikācijas, ventilācijas sistēmas. Tie ir 6-ciparu skaitļi. Vai muižas saglabāšanas vārdā domei būtu jāiegulda līdzekļi ēkas remontam, kurš nekādi neietekmēs bērnu sadzīvi?! Tas nenozīmē, ka muiža jāpamet novārtā, bet beidzot jāsāk rīkoties, lai muiža kļūtu par iecienītu tūrisma galamērķi, kontekstā ar Purezera taku, citiem interesantiem objektiem un dažādu pasākumu rīkošanas vietu. Taču tam ir jāpiesaista citi līdzekļi un jācenšas saglabāt to eksotiku, kura neglābjami zudīs veicot remontus šajā ēkā.

Par Pārvaldes ēku. Šī māja celta kā bērnu dārzs. Taču tur nevienu dienu tāds nav atradies. Iemesli dažādi, bet šobrīd tur veiksmīgi darbojas pašvaldības iestādes, kuras sniedz pakalpojumus novada iedzīvotājiem un arī novada viesiem. Manuprāt, neloģiski būtu izjaukt esošo sistēmu šajās telpās, ieguldīt lielas naudas pārbūvē, jo celšanās brīdī nebija tādu noteikumu bērnu dārzu telpām kādas tās ir šobrīd. Pie situācijas, ka samazināsies bērnu skaits – atkal pacelsies jautājums par ēkas piemērošanu citām vajadzībām.

Trešā iespēja ( moduļu māja) ir mūsu komandas piedāvājums un redzējums par iespēju bērniem nodrošināt modernas , mūsdienīgas un kvalitatīvas telpas. Moduļu ēku variants ir izplatīts “bagātajās” Skandināvijas valstīs , kurās jau nu noteikti varētu atļauties būvēt kapitālas būves ne tikai bērnu dārziem bet pat saviem mājdzīvniekiem. Taču nezin kāpēc viņi to nedara un tomēr izmanto moduļu risinājumu?! Šobrīd pāragri runāt par konkrētu nomas maksas lielumu, jo tas var mainīties un par labu pašvaldībai. Līdz ar to spekulēt vēl ar cipariem nevajadzētu. Moduļu pievilcība ir tā, ka var paplašināt vai samazināt platības bez pamatīgiem būvdarbiem. Ēka pilnībā atbilst visām prasībām, kas jāievēro bērnu dārziem. Uzstādīta kvalitatīva ventilācija un rekuperācija. Moduļu siltumnoturība ir tikpat laba kā jaunām mājām. Jā, piekrītu, ir nepieciešami izdevumi šīs ēkas uzturēšanai, taču bērni saņem jaunas , kvalitatīvas un drošas telpas. Zūdot vai pieaugot nepieciešamībai pēc telpām – šis risinājums ļauj iegūt tik daudz telpu platību cik tobrīd ir nepieciešams. Sīkāk ar šo var iepazīties Cramo mājas lapā.

Šobrīd nevēlos spekulēt ne ar cipariem, ne ar vienīgās pareizās versijas izvirzīšanu. Uzklausīšu speciālistu viedokli un vērtēšu visus argumentus, lai pieņemtu pareizāko lēmumu. Man ir svarīgi, lai nauda nonāk pie bērniem un iedzīvotājiem, nevis iegulst ēkās! Tiklīdz būs izveidots visu trīs variantu izvērtējums – es to nekavējoties publicēšu.

Par pieredzes apmaiņu un braucieniem. Aicinātu nevulgarizēt šo procesu – braucieniem jābūt ar mērķi un jāsasniedz lielākais iespējamais labums. Nevajag salīdzināt V.Bārdas un I.Mauriņas- Kaļvas braucienu uz Ķīnu ar domes speciālistu braucienu uz Rīgu, lai apskatītu reālus moduļu ēku risinājumus. Jāpiebilst,ka joprojām nav skaidrs abu augšminēto deputātu brauciena mērķis un sagādātais pienesums novadam. Diemžēl komandējuma atskaites nav pieejamas un nav arī pamanīti Ķīnas investori Alojas novadā. Tāpat var pieminēt  komandējumus uz Nīderlandi un Apvienoto Karalisti. Es atbalstu un atbalstīšu ikvienu braucienu, kas rezultēsies ar pienesumu novada iedzīvotājiem. Izklaides braucieni nav jāfinansē no domes līdzekļiem.

Vēlos vēl piebilst, ka man nav nekādu – ne personīgu, ne biznesa interešu saistībā ar Cramo. Lai nebūtu jābūvē sazvērestības teorijas jau to laicīgi paziņoju.

Rezumējot iepriekš teikto – mūsu komandas mērķis ir panākt bērniem vislabākos iespējamos apstākļus laimīgai bērnībai un vecākiem pārliecību, ka viņu bērni saņem kvalitatīvus pakalpojumus.

Iedvesmas avots – šeit!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.