Vecās slotas vecie vēzieni.

Sveicināti novadnieki.

   Pāris nedēļas pagājušas kopš pie novada stūres ķērušies “vēlēšanās uzvarējušais” LZS kopā ar satelītu NA un pārbēdzēju Rāceni.   Izrādās, ka nekas jau nav mainījies ne vadoņa darba stilā, ne sekotāju izdarībās. Vēl tik nesen B. Siktāre skraidīja pa domi ar iesniegumiem par to, ka deputātiem slēpj informāciju, neļauj iepazīties ar tiem. Nu jau paskrējušas minētās divas nedēļas – izrādās, ka tā vairs nav prioritāte. Galvenais bija fiksi noņemt visas pielaides un pieejas “lūzeriem” D. Vilnei un M. Možvillo. Nekas nav mainījies arī informācijas atklātības jomā. Ja nu vienīgi kādos krogos var skaļi apspriest domē iesniegtos iesniegumus vai potenciālo darbinieku CV.

   Jautrākais piedzīvojums mani sagaidīja šovakar! Saņēmu uzdevumu iesniegt informāciju jaunajiem censoņiem. Pirmo reizi izlasot dokumentus  nevarēju izlemt – smieties vai raudāt?! Ja smieties – tad par totālu analfabētismu , ja raudāt – tad par novada likteni! Te jums būs iespēja arī pacīkstēties ar sajūtām.

   Pārlasīju dokumentu vairākas reizes. Domāju – vairs lasīt nemāku! Izrādās, ka dokuments dikti nopietns. Tiešām?! Nopietni?! Tā nu pārdomu rezultātā radās šis dokuments.

Alojas novada domes amatpersonām

​​ uz kurām tas attiecas

no deputāta Māra Možvillo​​ 

 

 

Atbilde​​ vēstulei​​ Nr. 3-6/17/1902

 

Esmu saņēmis un izskatījis man adresēto vēstuli. Atbilstoši Alojas novada pašvaldības nolikumam, kurš regulē amatpersonu rīcību amata zaudēšanas gadījumā, man kā domes priekšsēdētāja vietniekam nav pienākums izpildīt augšminētajā vēstulē minēto lūgumu/rīkojumu.​​ Līdz ar to paziņoju, ka esmu nodevis visas materiālās vērtības atbilstoši domes grāmatvedības noteiktajai kārtībai. Apliecinu, ka savus amata pienākumus pildīju izmantojot man piederošo datortehniku un sakaru līdzekļus, par to nepieprasot un nesaņemot nekādu materiālu atlīdzību. Uzskatu, ka esmu rīkojies atbildīgi, apzinoties novada domes budžeta kritisko situāciju.​​ 

Visa pieprasītā informācija, kura​​ iekļauta pieņemšanas – nodošanas aktā, liecina par esošā domes priekšsēdētaja​​ V. Bārdas​​ un vietnieka​​ J. Rāceņa​​ nekompetenci un nespēju rīkoties ar novadā pieejamo dokumentu aprites sistēmu. Visa oficiālā dokumentācija, kas saistās ar manu pienākumu pildīšanu, ir atrodama dokumentu vadības sistēmā Namejs. Vēlos atgādināt abām amatpersonām, ka man nav bijušas nekādas tiesības vienpersoniski uzņemties saistības, kas​​ jebkā​​ iespaidotu pašvaldības darbību vai uzliktu jebkādus apgrūtinājumus.​​ 

 

 

Dokuments parakstīts elektroniski un satur laika zīmogu.

 

   Pieminēšanas vērti ir vēl divi pasākumi. Viens, kas notika 14.12., bija mēģinājums spēlēt demokrātiju. Sēdēju , klausījos un sapratu, ka V.Bārdam bija runājamais sakrājies. Daudz stāstīja, tikai maz informācijas no tā visa varēja iegūt. I mātei tika, i meitai, i kleita arī savu dabūja. Viens gan bija skaidrs – sakiet ko gribiet, bet būs tā kā es teikšu! Izskanēja aicinājums piedalīties ar savām idejām kā savilkt galus budžetam, ko darīt ar nerentablām iestādēm?! Un te nu man radās jautājums – kur tad ir palikusi tā lielā nauda, par ko jau  B. Siktāre visu laiku apgalvoja, ka tā atrodas domes kontā?!  Viņa taču zināja, ka tā tur salikta skaistās kaudzītēs un ļaunā D. Vilne neļauj tērēt! Nu Baiba!? Kur tad ir?! Parādi savu grāmatvedes pieredzi, ar kuru visu laiku lielies! Ja 2013. gadā budžetā bija uzkrājums vairāki simti tūkstoši EUR, kurus varēja ieguldīt novada attīstībā, tad 2016. gada beigās, pārņemot lietas no atlaistā V. Bārdas, nācās secināt, ka brīvo naudas līdzekļu vairs nav un īsti nevarējām arī atrast, kur tad tā attīstība un kur tā nauda palikusi. Tas arī bija V. Bārdas atlaišanas pamatojums. Tikai darbinieku gudrība, pieredze un smags darbs ļāva mums sagatavot un pieņemt 2017.gada budžetu.  Kā būs ar 2018. gada budžetu – vēl kafijas biezumos tiek zīlēts. Tad nu vēlos redzēt to politisko atbildību par budžetu, kuras trūkums tika pārmests D. Vilnei.

   Otrs pasākums notika šodien 19.12. Tēma – K. Zāles pieminekļa uzstādīšanas skiču apspriešana. No visa dzirdētā man palika skaidrs, ka patreizējai domes vadībai slaidi nospļauties par iedzīvotāju viedokli un turpinās mēģinājumi par visu varu iztērēt NA Saeimas deputātu piešķirtos nepilnus 11 000 EUR. Man žēl, ka Alojai patiesi nozīmīgs notikums pakārtots politiskajām spēlēm. Lielā steigā tiks gatavota cenu aptauja, lai varētu iztērēt minēto naudu un Baznīcas ielā 4 “sakārtotu” laukumu. Es jau ar vairākiem cilvēkiem esmu noslēdzis derības par to, kurš vinnēs aptaujā. Būs interesanti!

   Noslēgumā vēlos uzturēt mazu intrigu. Vai vārdi, kurus pauda J.Rācenis, saskanēs ar darbiem!? Skatāmies, vērojam!  🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.